Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Itt fáj a lábam (sarkam), mit...

Itt fáj a lábam (sarkam), mit tudok tenni, hogy megjavuljon? (KÉP! )

Figyelt kérdés

[link]

Járok focira nem olyan rég, azelőtt csak biciklizni szoktam, lehet hogy rossz a cipő, vagy mi lehet a gond? Már nem fáj, csak ha ütögetem (na persze nem mint egy vadállat) vagy ha futok, és ugye fociban ez fontos lenne...

15/F


2010. máj. 31. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:

menj el dokihoz.

itt senki nem fog neked tudni szakszerű és pontos diagnózist.

figyelj inkább unj végig a váróban egy teljes délutánt, minthogy késő legyen és kiderüljön, hogy nem sportolhatsz tovább.

2010. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a cipőre tippelnék,esetleg hordj egy pár napig nem olyan szűket,hátha jobb lesz :)
2010. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez lehet sarkantyú, a talpi rostos bőnye feszülése. Kérj beutalót ortopédiára, és lássa orvos.
2010. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót ortopédiára, és lássa orvos.

Még egy szavazat erre.

2010. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne fussál, amíg el nem múlik! Ki kell várni az idejét. Inkább most hagyj ki 1-2 hetet, mint később 40 évet.
2010. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
pont ez az, hogy már 2,5 hete pihenek vele, még jövő héten se megyek edzésre, esténként kenegetem de van hogy nem érzem hogy fájna, másnap meg megint. pl tegnap nem fájt ma meg megint. Nem olyan hihetetlen nagy fájdalomra kell gondolni, csak kellemetlen picit mikor lépek.
2010. jún. 2. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémám volt, van. Többnyire rossz cipő okozza, ami nyomja a sarokcsontot. Ennek a következménye, hogy évek alatt a sarokcsoton "sarkantyú" alakulhat ki, ez olyan kinövés a csonton. Figyelj a cipőidre, papucsokra, szandálokra, ne nyomja az érzékeny részeket, főleg azokkal a szandálokkal érdemes vigyázni, amiknek körbe a szélén emelt pereme van, ezekre akaratlanul is rátaposol a sarkad alsó szélével (amit besatíroztál) de a több hónap hordás után tönkre ment elcsúszott talpbélések, kidudorodások a sarok részen is kiválthatják. Évekig kínlódtam vele. Nekem a következő vált be: reumatológián galvánkezelést kaptam, és injekciót a sarkamba (nem volt kellemes) és megszabadultam néhány cipőmtől, és papucsomtól.
2010. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pár éve nekem is volt ilyen sarkantyúm,úgy fájt az indulásnál,hogy nem tudtam lábra állni.Kaptam 5 besugárzást,meg vizalatti ultrahangot.Jó napon legyen mondva,azóta sem volt.Az ortopédiára kaptam beutalót,s a kezelés mellé még kiméletet is elrendeltek.
2010. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akit érdekel: szerencsére nincs semmi komoly bajom, voltam sebésznél :)
2010. jún. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!