Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

az a helyzet hogy én most fogom betölteni a 17-edik életévemet pár hónap múlva és már lassan 1 éve küzdök ezzel a problémával sajnos nem tudok egyszerűen elaludni! Persze néha sikerül de akkor is csak max 1-2 órát de nem többet...

próbáltam már elmenni dokihoz mondtam neki hogy valamit tudna-e adni rá valamit azt mondta hogy vegyek ilyen nem is tudom milyen virágból készült teát de egyáltalán nem tudtam tőle aludni..

próbálkoztam azzal is hogy elmegyek alvás idő elött futni de még úgy se... és mivel még kiskorú vagyok nem adhatnak ilyen xanax és társait..

valaki valami ötlet? :/



#gyógyszer #álmatlanság #bármi ami segít
2017. okt. 10. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne pont alvás előtt menj futni, mert az pont felpörget. Menj reggel, vagy délután. Este forró fürdő, relax, olvasás. Lehet hallgatni meditációs zenét (nem diszkót!), vagy semleges, nyugodt filmeket. Tehát nem horrort, hanem természetfilmeket, vagy a világegyetemről valamit.
2017. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hűha, hát rengeteg oka lehet, keresgélj az interneten. Pár példa: ha este későig nézel képernyőt (gép, telefon, tv), akkor utána nehezebben alszol el (a képernyő fényével van összefüggésben). Lehet, hogy túl keveset mozogsz, megpróbálhatnál reggel menni futni. Lehet, hogy túl sokat stresszelsz, pl. az érettségi miatt. Lehet, hogy este túl későn eszel utoljára, és teli hassal nem tudsz aludni. Vagy éppen túl éhes leszel alvásidőre. Ha esetleg iszol kólát, teát, energiaitalt, kávét, kakaót, akkor amiatt is lehet, ellenőrizd a koffein- és taurintartalmukat. É már pár kocka csokitól se tudok aludni :-(. A magas vércukorszint is élénkséget okozhat. De ezek mind egyéni tényezők, ha valami gyanús, akkor próbálj változtatni.


Nálam az szokott lenni, hogy valamin nagyon pörög az agyam, nem áll le, ilyenkor az segít, hogy valami ifjúsági regényt olvasok fél-egy órát, az segít "lekapcsolni" az agyam, és utána el tudok aludni. Egyszer mikor lélekben felkészültem az éjszakai autózásra, de a rossz időjárás miatt (brutális havazás az út első részén, még brutálisabb ónos eső a másikon) inkább kivettünk egy szobát éjszakára és másnap mentünk haza, akkor segített az olvasás leállítani az éberen maradunk programot.

2017. okt. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaság, de próbáld ki az asmr-t, youtube-on, lehetőleg fülhallgatóval. Nagyon butus, unalmas videók, amelyek elméletileg lelazítanak és segítenek aludni. Pl. halk suttogós videók, amiben egy hölgy ruhákat vasal, vagy egy férfi főz. Nekem bejött . :)

Magyar példa: https://www.youtube.com/watch?v=-MILsUveQig

2017. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat egy fokkal könnyebb lett de még mindig nem jó de megteszi legalább alszom csak az a rossz hogy folyamatosan felkelek :D
2017. okt. 16. 22:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!