Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az otthon...

Mi a véleményed az otthon szülést népszerűsítő Geréb Ágnesről?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 08:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%
Van egy ismerősöm aki nála szült, otthon. Majdnem 3 napig vajúdott, mire meg lett a baba. Kellett ez neki?? A kórházba kapott volna egy kis oxitocint és hipp-hopp megszült volna. Mondjuk én lecsukatnám ezt a nőt.
2010. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

ez megint nem szól másról, mint a feltűnési viszketegségről...

jaj, én otthon szülök ám, húú de kircsi...

Az ilyen balf@szok szokták megtagadni a kötelező védőoltásokat is.

2010. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

az egyetemen volt szerencsém egy női szociológia tanárhoz, aki az otthonszülés élharcosa volt. fel volt háborodva, hogy egy nőnek milyen rossz a kórház, milyen megterhelő neki, hogy egy szülő nőnek otthon a legjobb érzés, stb. szerintem egy szülés az arról szól, hogy az anya és a baba is épségben legyen, egészségesen. ezért mindent meg kell tenni, nem pedig az anya kényelmét előtérbe helyezni, hisz pár napot mindenki kibír kórházban. én csak a saját példáimat tudom felhozni. most szült a nagynéném, fejvégű, viszonylag kicsi magzat, megindult a szülés, tágult is, de nem indult el a baba. 1 nap vajúdás után császározták meg, mert a baba szíve ijesztően lassulni kezdett. ha nincs kórházban a baba meghal. barátnőm is szintén nemrég, rendes szülésnek indult végül hirtelen lepényleválás miatt császározni kellett, különben oxigénhiányos lesz a baba.

lehet hogy a szülések nagy többségénél nincs baj, de elég 1 baba aki meghal. ha én lennék az az otthon szülő nő beleőrülnék, hogy azért halt meg a babám, mert nekem otthon jobban tetszett. egy szőlü anyának és a babának minden segítséget meg kell kapnia, amit csak egy kórházban lehet.

2010. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
elsővel egyetértve, lecsukhatnák végre és az engedélyét is vegyék el...
2010. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
és az a szomorú, hogy ő egy szülész nőgyógyász, aki évekig dolgozott kórházban. pont ő, aki tisztában van a kockázatokkal és hogy sok esetben milyen sokat jelent a kórházi segítség
2010. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon nem olyan a helyzet, mint Nyugat-Európában! Itt a legsürgősebb esetekhez is alig érnek ki a mentősök, nem még hogy a kapu előtt várakozzanak, amíg az anyuka megszül. Neonfény, zsivaj... Aki szült, az tudja, a vajúdás közben huszadrangú a neonfény, nagyon nem azzal vagy elfoglalva, szülés után pedig megint teljesen mindegy, a kórház is összedőlhet a gyerekeddel a kezedben. Az pedig teljesen logikus, hogy több a kórházban a haláleset, mivel a legtöbben ott szülnek és néhány kiemelkedő esetben szülnek otthon az anyukák. Azért is csinálnak belőle hírt, mert ma a kórházi szülés az elterjedt és az általánosan elfogadott tény. Meg egyébként is... Nehogy már egy bába jobban felkészült legyen egy orvosnál... Amit egy orvos rögtön felismer, azt lehet, hogy a bába már csak későn...
2010. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Hányszor kell még a kérdést kiírni?

És még hány féleképpen?

2010. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

Én is felelőtlennek tartom ezt a nőt,és az otthonszülést feltűnési viszketegsében szenvedő nők szokták kitalálni,és igen ezek szokták a védőoltást is megtagadni.Nekik nem jó ami a "pórnépnek" jó.Viszont a kórházakban meg a hálapénz háborít fel...

Amikor én szültem,pont akkor lett kész egy közvetlen ajtó a szülőszoba,és a műtő között.A dolgozók tapsikoltak örömükben,hogy milyenen jó,mert komplikáció esetén rögtön a műtőbe tudják vinni a kismamát.Ha komplikáció lép fel akkor 2 percen belül ki kell emelni a babát a méhből.Ezt Dr Geréb Ágnesnek is tudnia kell,ezért tartom felelőtlennek,ugyanis hiába áll a ház előtt a mentő.....

Viszont szülőházakat el tudok képzelni.Ez is működik nyugaton,olyan mint egy családi ház,együtt lehetnek a családtagok szüléskor,jól felszerelt,aki bordásfalon lógva akar szülni,az azt is megteheti(:)))).És mellesleg van műtő is személyzettel.

2010. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
Oké,hogy mentő álljon a ház előtt,de remélem senki nem képzeli,hogy ezt majd ingyen!:S Hanem jó borsos áron!!! Aki bohóckodni akar, az fizesse is meg... A fogyasztói társadalom arról szól,hogy behülyítjük a népet,hogy fizessen.Nem azért,hogy behülyítjük,aztán még majd ingyen,na persze!XD
2010. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

Valami agymenése lehet ennek a nőnek!!Az magyarországi otthonszülés úttörőjének tarthatja magát,aki egy eddig teljesen szokatlan,de nagyon is frankó dolgot hoz létre.Méltósággal,emelt fővel viseli ezért az őt ért meghurcoltatást,mert Ő egy meg nem értett hős!!Csak aztat felejti el,hogy az otthonszülésnek Magyarországon nincs meg a feltétele,ezáltal a szülő nőit egy hamis biztonságérzésbe ringatja.Ezért gondolom,hogy agyilag nem egészen tiszta.

A másik indok,hogy az otthonszülés halálozási statisztikája jobb mint a kórházi,nekem nem elfogadható!Legyen már inkább az a célja,hogy egy csecsemő sem haljon meg,mint az,hogy a halálozási arány jobb legyen a kórházitól!!!!

2010. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!