Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy depressziós emberen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Csiklandozd meg!
2010. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
komoly válaszokat légyszives,nagyon aggódom érte.
2010. máj. 24. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan érzésem, hogy sehogy :(
2010. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


ezt a kérdést is én írtam ki,aki tud valami hasznosat az légyszives válaszoljon

2010. máj. 24. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:

- Mindig mellette kell állni

- Ne veszekedj vele

- Próbálj vidámságot csempészni az életébe (ha tudod, hogy szeret valamit akkor csináljátok azt)

- A problémát, ami aggasztja illetve amitől depressziós lett, azt alaposan beszéljétek meg (még ha neked unalmas is, neki lehet, hogy sokat jelentene).

- Segíts neki, hogy szebben lássa a világot. Mutasd meg neki, hogy az apró-cseprő dolgoknak is lehet örülni.

- Menjetek el bulizni. Érezzétek jól magatokat. (itt nem az ivászatra gondolok). Kellemes baráti társasággal, csináljátok azt amit szerettek...

- Keressetek új hobbit amit esetleg szeret. Az elvonhatja a figyelmét a szomorkodásról.

- Sokszor tudasd vele, hogy fontos neked. Egy ölelés ilyenkor sokat számít.

- Végső esetben keressetek fel szakembert (pszichológust). Olyat aki kedvesnek látszik és akinek szívesen, minden ellenszenv nélkül eltudja mesélni a problémáit. Hisz egy külső személy, teljesen más szemszögből (kívülről) látja az életét.


Nehéz segíteni, de neki talán még nehezebb, főleg ha nem állnak mellette.

2010. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A barátod nem depressziós, hanem gyászol! Szerintem ilyenkor inkább hagyni kell, hogy feldolgozza magában!
2010. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem ŐT és bármit megtennék érte,hogy segíteni tudjak neki,de nehéz nagyon,mert egyedül akar lenni.
2010. máj. 24. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudsz segíteni rajta ha hagyod és csak abban segítesz neki amit elfogad. Nem szabad ilyenkor nyaggatni, hogy mit szeretne vagy mi lenne neki jó. Úgysem fogja megmondani az igazat. Lehet, hogy valami egyszerű válasszal "leráz" ami neked rosszul fog esni.Sajnos ez egy olyan dolog amit csak az ért meg aki már egyszer benne volt. Legyél nagyon türelmes és éljétek a normális életeteket tovább csak most jobban kell figyelned minden apró részletre.Semmi esetre se akard orvoshoz cipelni, mert az végleg tönkre teheti a lelkivilágát. Sajnos csak azt tudom javasolni, hogy türelem és imádkozzál, hogy jobbra forduljon minden. Saját tapasztalatomat írtam le és kívánom, hogy sikerüljön rendbe jönnötök!!
2010. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm.
2010. máj. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!