Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségre utal, ha a...

Milyen betegségre utal, ha a wc-zésnél a legtöbb nagy dologtól márcsak "kipiszkálással" tudok megszabadulni?

Figyelt kérdés
Először tű szerű fájdalmat éreztem és vérzett. Nagyon fájdalmas volt a wc-zés. Orvoshoz elmentem, de nem érzett semmit, felírt Reparon végbél kúpot, mondván, hogy aranyér az. Kb addig a 10 napig amíg az kitartott fájdalom mentesen és ment a dolog, de utána minden a régi. Aztán neten utána olvastam és a tüneteim eléggé egybevágtak a végbélrepedéssel, amire a neogranormon kenőcsöt írták. A fájdalom szinte rögtön el is múlt, aztán a vérzések is egyre ritkábbak lettek. Csak közben megszoktam és már félek, h ne vérezzen, h inkább kipöckölöm kézzel. Ha megmosom a kezem el tudok így valamilyen betegséget vagy fertőzést kapni? Jár valaki hasonló cíipőben?
2010. máj. 17. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is tiszta nehezen jön ki meg minden de addig erőlködök amíg kijön.. nem nyúlok hozzá..:S és nekem is szokott vérezni...15/L
2010. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a baj neve aranyér. kezeltesd ki orvossal és nyomtalanul elmúlik. általános tanács: sok folyadék, rost dús kaja és NAPONTA székürítés!!!! a legfontosabb! Ja és a mozgás, az ülés is hajlamosít rá
2010. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne csináld, mert ha még nincs repedésed, így lesz, ha meg már van, akkor rosszabbodni fog. Inkább használj néha glicerines kúpot, attól könnyen kijön.
2010. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodt körülmények között, kipihenten kell tojni. Nem vicc. Akkor ilyen egészséges "szabikaki" jön, ami egyben kicsusszan és szinte a WC-papíron se látszik semmi.

Stresszes körülmények között "krémesebb", odaragad, szétválik, beszárad egy-egy kisebb darab, aztán az már legközelebb akadályozza az utat.

2010. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én évekig ezzel szenvedtem. Aztán mikor a székrekedes a vastagbélnél is gyúlladást okozott, elmentem kivizsgálásra. Persze aranyér is kialakult. A lényeg hogy mivel hála Istennek szervi bajt nem találtak, az étkezés megváltoztatása oldotta meg a problémát. Hashajtót és egy ébb szereket kerüld el. Fehér kenyér és pékárú teljes száműzése a megoldás! Kizárólag teljes kiörlésű kenyér és pékárút kell enni. Ez kóbinálva sok folyadékkal és több zöldséggel már normalizálja a székletet. Plusz joghurt. De nem az agyon reklámozott activia(nálam legalább is nem vált be), hanem a Milli Janga kefír! Az egy csodaszer!
2010. máj. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és étkezések között győri zabfalatok és korpakeksz:)
2010. máj. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!