Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ferde a hátgerincem, ezért...

Ferde a hátgerincem, ezért egy kicsit görbe vagyok. Hogyan lehetne megint egyenes a gerinem? (16)

Figyelt kérdés
Gyógytornára sajnos nins lehetőségem.Kihúzom magam amikor ülök a suliban, de akkor este nagyon fáj a hátam. Mit ajánlotok?
2008. okt. 12. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
úszás, az a legjobb rá. Sztem a doki is csak ezt fogja mondani.
2008. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gerincferdülésre vannak spec. jógagyakorlatok. Otthon is végezheted. Ha érdekel ez a megoldás, írj nekem.
2008. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod gyógytornásznál a helyes testtartást.., a helyes sétálás, futás lépcsőzés, ülés közbeni háttartást, ha nagyon deformált a gerincoszlop akkor később fájni is fogés sérv alakulhat ki..

Ehhez megelőzés kell!!a háziorvosod beutal, vagy egy ortopédushoz menj.

Beszéld meg a szüleiddel, hogy segítsenek utánajárni, mert ezt házilag nem lehet kezelni..a jóga is jó ,de ha félrekezeled, csak romlik!!

Az elején a helyes testtartás isfájdalmas lehet, ki kell bírni, esetleg nem akarok reklámot, nekem sincs,de szomszédnak van..és ő 14 éves és a cosmodisc segít a helyes testtartásban,hogy úgy is maradj,,,érdemes, annyira nem drága, suliban pedig észre sem veszik!

2008. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, ez baromság, hogy nincs rá lehetőséged! Mivel még középiskolás vagy, ezért ingyen tudsz és kell is órákra járnod! Ahol kapsz gyakorlatokat a diagnózisodr + úsznod is kell!
2008. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg minden suliban tartanak gyógytestnevelés órát és keresgélj a neten otthon végezhető gyógytornákat.Járj úszni
2008. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hogy ne lehetne már lehetőséged gyógytornára. a suliban van valószínűleg, menj oda, látogasd meg az ortopédiát, és ússz. ez nem játék, ha nagyon elferdül, fűzőt kaphatsz, ahhoz képest pedig igazán semmi egy kis torna, és nem csak este fáj benne a hátad. ;) hidd el, nekem van.
2008. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!