Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt aranyér okozza? Vagy vmi...

Ezt aranyér okozza? Vagy vmi egyéb probléma?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja voltam orvosnál, mert egyszerűen mindig fájt a fenekem, miután hosszabb ülés után felálltam egy keményebb székről. Megállapította, hogy több belső aranyerem is van, egyes és kettes fokozatúak. Felírt egy kúpot, amit kiváltott anyukám, de mikor elolvastam, milyen betegségekre ajánlják, és az aranyér nem volt köztük + azt írták benne, hogy végbél gyulladásos állapota esetén vmint vérzéskor ne használjuk, nem mertem alkalmazni... (Hozzáteszem, mostanában nem vérzek, de régebben ilyen tünetem is volt.) Azóta sajnos még mindig rossz ülni ill. felállni, de nem tudom, hogyan mehetnék vissza ehhez az orvoshoz, mert a kúpot nem is használtam...

A kérdésem az lenne, hogy akinek itt közületek belső aranyere van, szintén tapasztslja-e, milyen rossz hosszabb ideig kemény széken ülni? Valamint, hogy ha pl. végbélrákom lenne, azt az orvos egy hónapja, az aranyér vizsgálatkor észre vette volna szerintetek?


24 éves lány


2010. máj. 9. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
A végbélráknak nem ezek a tünetei! /most nem sorolom fel, mik, de nem ezek, megnyugodhatsz!/ Aranyeres panasz esetén csakis a kemény szk használata javasolt, mivel a puha /párnás/ szék fokozza a kitüremkedést. Keress inkább egy másik orvost, ha nem mered használni a kúpot. Minél előbb rendeztesd a dolgot, mert sokat és hosszan fogsz szenvedni.
2010. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!