Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A legtöbb nő szégyennek,...

A legtöbb nő szégyennek, titkolnivalónak tartja a menstruációt. Ti férfiak, hogy viszonyultok a menstruáló nőhöz? Jogos a nőknek az állandó aggodalma, hogy kellemetlen helyzetbe kerülnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk a kocsi kesztyűtartójában is van egy doboz tampon, otthon a fürdőszoba szekrényben is mindig van tampon és betét is, de olyan nálunk sincs, hogy bárki, bármikor a wc-n vagy a fürdőszobában kipakolva ilyen jellegű "felszereléssel" találkozzon. Egymás között nem csinálunk titkot ebből, de az ablakba sem teszünk ki neonreklámot, hogy éppen menstruál az asszony. Hozzánk is gyakran átjönnek barátok, a bátyámék, vagy épp a szomszéd egy jó meccsre, vagy akár a fiunk haverjai. Nem hiszem, hogy bármelyikükre tartozna az asszony ciklusa. Ez az én fogalmaim szerint is csupán kulturáltság, diszkréció.
2010. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Na igen, köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Érdekes dolog ez az egész. Pl. ha pisilünk az természetes és a Wc papír is elöl van. A tampont mégsem hagyjuk elöl, pedig a folyamat ugyanannyira természetes.

Nekem viszont szintén diszkrét hölgy révén eléggé megterhelő még arra is energiát fektetni, hogy amikor rosszabbul vagyok, akkor tegyek úgy, mintha nem lenne semmi.

Ezért érdekel, hogy csak mi nők vagyunk ilyen szorongósak, vagy a férfitársadalom is ezt várja e el tőlünk.

2010. máj. 10. 23:12
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 20:45 vagyok. Nem várom el senkitől - legfőképpen a feleségemtől -, hogy úgy tegyen, mintha jól lenne, amikor tudom, hogy neki pl. nagyon erősek a görcsei (sokszor hány is 1-2 napig). De azt értékelem, hogy nem "az egész családdal számoltatja" a ciklusát, főleg nem hónapokra előre, nem kell mindennap meghallgatnom (még a házasságunk előtt volt nem egy ilyen barátnőm), hogy még hány napja van hátra, hogy feszül a melle, éppen milyen folyása van, mennyi a hője, stb. Ezt ízléstelennek tartom. Pl.zavarba jöttem, amikor egy barátunknál az étkezőben a falinaptáron félreérthetetlen, piros filces x-ek jelölték a feleség nehéz napjait. A haver csak legyintett és röhögött az egészen. Ugyanígy furcsállottam, amikor a gyerek egyik osztálytársának szüleinél voltunk vendégségben és a wc-n, az ajtóval szemben egy falipolcon kféle "női cuccokkal" találtam magamat szembe. Persze, legyen kéznél, de lehet pl. egy dobozban vagy kisszekrényben tartani vagy mit tudom én, csak ne az ember - főleg idegenek - arcában!

Óvszert is használunk, nagyon is természetes, mégsem tesszük ki a lakásban jól látható helyekre, hogy mindig kéznél legyen. Diszkréció!

2010. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

nem vágom h jött a férfiak egészségéhez de oké:D

szerintem semmi gond nincs vele természetes dologaz nagyobb gong ha nem jön meg:)

2010. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
szerintem semmi zavaró nincs egy doboz tamponban, de most komolyan, minek kéne dugosni?? használt tampon/betét tudna max zavarni :D nemtom, én nem szégyellem senki előtt, hogy szoktam menstruálni, és "diszkrét" se vagyok (nem dugdosom a holmijaimat). Mondjuk a falinaptár menzesz naptárnak való használata elég béna :D
2010. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem miért ne lehetne kitenni a tamponos dobozt. Mi anyukámmal otthon a fürdőben tartjuk, egy iylen kis polcon. 16 éves lány vagyok. Amikor menstruálok, az első 2 nap nagyon rossz a közérzetem. nem bírom ha a barátom közeledik hozzám, ha ölelget, vagy vmi, meg nagyon fáj a derekam , mellem , combom. Ezt ő is észre veszi,hogy nincs minden rendben és úgy viszonyul hozzám. Szerintem nincs ebben semmi titkolnivaló, természetesen nem szoktam kihirdeti,hogy most épp h érzem magam, és hogy menstruálok.
2010. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!