Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassa le anyámat a...

Hogyan szoktassa le anyámat a cigiről?

Figyelt kérdés

16 éves kora óta dohányzik rendszeresen,napi 1 doboz mindig megvan neki,most 50 éves.Egy ideje mindig mondom neki,hogy mostmár jó lenne ha leszoknál róla,addig amíg nem késő,még ha most leteszed,sokáig is élhetsz,egészségesen,de mintha a falnak beszélnék.Amikor elkezdem ezzel piszkálni,még neki áll följebb,hogy hogy képzelem én hogy csak úgy kioktatom.Pedig tudom hogy nekem van igazam,és ő is tudja szerintem,de még magának is nehezére esik bevallani hogy egy ilyen kis sz*r,mint a cigi képes legyőzni.Én egyszer gyújtottam rá,ki akartam próbálni hogy milyen,nekem annyi elég is volt belőle,soha többet.Nem értem mi a jó benne.Vagyis tudom,hogy megszokássá válik,a szervezet igényli a nikotint,és már maga a mozdulat is teljesen a rabjává válik,főleg azért mert nyugtató hatása van,de akkoris!Igaz,hogy mostanában kevesebbet bagózik már,mert édesapám tavaly leszokott róla(muszáj volt neki,beteg volt,cigi vagy az élet),és ezért ő is kevesebbet gyújt rá,de így is megvan a közel napi 1 doboz.És azért lassan 35 éve a napi 1 doboz nem kis mennyiség.Nem is beszélve arról,hogy mennyire egészségtelen,én tudom hogy mennyire egészségtelen,voltam már egy ilyen előadáson,ahol orvosok,szakértők beszéltek a cigarettáról.

Anyukámnak eddig nem volt semmi komolyabb baja(le is kopogom:),de pl.50 évesen olyan ráncos mint egy 60 éves,nagyon sárgák a fogai,a körmei,folyton cigi szaga van,és van egy kisebb egészségügyi problémája,gyomorhurut,aminek az egyik fő okozója a dohányzás.

Mellesleg nem köszönöm szépen-ért adják a cigit,1 doboz több mint 500 Ft,de ez legyen a legkisebb baj,én inkább anyám egészsége miatt aggódok.

Hiába papolok neki erről,rongyosra is beszélhetem a számat,nem érti meg,hogy ez mennyire rossz.Lehet hogy most még nincs semmi baja,de kitudja mi lesz vele,ha így folytatja,és nem szeretném,ha akkor kapna észbe amikor már késő lesz.

Szerintetek mit tehetnék érte?

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett.

16/L


2010. máj. 2. 10:53
 1/2 A kérdező kommentje:
*szoktassam
2010. máj. 2. 10:54
 2/2 anonim válasza:
Ne akard leszoktatni! Nem egy 16 éves csitri feladata megnevelni az anyját. Ha neki ez jó, legyen. Majd esetleg ha te tartod el, megmondhatod, hogy mit tegyen, mire költsön. Te biztos mindig azt teszed, amit ő lát jónak.
2010. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!