Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kéztöréssel kapcsolatos...

Kéztöréssel kapcsolatos segítséget várnék! Kérdőjel?

Figyelt kérdés
"Meggyógyultnak" nyilvánították a kezemet az orvosok, és újra használtam rendeltetésszerűen, rá 2 hónapra ismét eltörött, majd megint a "meggyógyult" jelzőt aggatták rá. Az életem a sport, a foci, de így nem szeretnék újra belevágni, mert nem volt kellemes a két kéztörés -ami kicsit az önbizalmamat is visszavette-, s félek attól, hogy megint megtörténne a baj. Szóval, kíváncsi lennék pár tippre/trükkökre, hogy erősíthetném meg a csuklóm, az alkarom, esetleg milyen csonterősítőt szedjek ami segítene. Tudom terhes vagyok, azt is tudom, hogy a focit nem kézzel játsszák. Értelmes válaszok érdekében írtam. Kösz annak aki segít. 16/f
2010. ápr. 20. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A kalcium erősíti a csontokat
2010. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kálcium tényleg jó, mert erősíti a csontokat. Szereintem keress egy másik orvost, mert lehet, hogy tud valamit ajánlani.
2010. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az, hogy "meggyógyult nem azt jelenti, hogy olyan mint régen volt. hisz a csontnak nagyon lassú az anyagcseréje, a sérült részeknél szinte minden sejtet le kell bontani, majd újraépíteni úgy, hogy a szerkezete a mehanikai erőknek ellen tudjon állni újra. a "teljes gyógyulás" sztem több év, vagy hónap. nővéremnek pl kétszer tört el a keze ugyanott. a két törés között 2 év telt el, ami azt jelenti, hogy ott volt a leggyengébb a csont.


akármilyen módszert is találsz ki, a legszerencsésebb az lenne, ha edzenéd. de ne erőltesd meg!

2010. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A 6éves lányom karja eltört,most már rendes gipsz van a kezén,de mozog rajta a gipsz.Ez befolyásolya a gyogyfolyamatot?
2012. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!