Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ebből bajom? Nagyrutinna...

Lehet ebből bajom? Nagyrutinnal kapcsolatos

Figyelt kérdés

Állás miatti alkalmassági igazoláshoz kell nagyrutint csináltatnom - majd az eredmény bevinni a cég orvosához. Irodai munka, így gondolom leginkább a fertőző betegségeket nézik az eredményeken. Tudtommal teljesen egészséges vagyok.


Viszont két gondom van: reggeli kávé nélkül önveszélyes vagyok, egyszerűen nem bízom benne, hogy balesetmentesen eljutok a vérvételre, annyira nem ébredek fel nélküle.


Másrészt amint felébredek - függetlenül az esti folyadékfogyasztástól, az ágyból első utam pisilni vezet.


Mivel vért és vizeletet is néznek, mennyire torzíthatja el az értékeket, ha kávézom (édesítővel, tejjel) és nem a reggeli első vizeletet kapja a labor?


Vagy ebben az esetben maximum nekem szólnak, de a munkaalkalmasságomat nem befolyásolja?


2011. szept. 12. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan igyál egy kis kávét cukor nélkül, és menj wc-re.

Nem lesz semmi gond, nem műtét előtti kivizsgálásra mész.

Irodai munkánál nagyon durva dolognak kell lenni, ami alkalmatlanná tesz. Nem is értem, minek ez a felhajtás.

2011. szept. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vizeletet vidd magaddal egy kis üvegbe, kávét egy kicsit igyál cukor nélkül, a többit vidd magaddal.
2011. szept. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pisit üvegben szokás vinni

kávét viszont NE igyál ugyanis bizonyos enzimértékeket befolyásol és nem lesz jó a teszt

2011. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, közben eü-s ismerős felpörgette a vizsgálatot, viszont már landolt bennem fél kávé meg egy cigi, mire csörgött a telefon, hogy fussak, még bepasszíroznak laborra. A vércukrot kivették a vizsgálatból (orvos szerint az alkalmasságihoz nem kell annak az eredménye és a kávém miatt amúgy is fals lenne), a többit nem befolyásolja szerintük.


De nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 12. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!