Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vitáznak itt annyit a...

Miért vitáznak itt annyit a szűrűvizsgálatokról, amikor a tények arról árulkodnak hogy igen is kevesen járnak rájuk? Szerintetek ha gyorsabbak, kevésbbé kellemetlenek lennének többen járnának rájuk?

Figyelt kérdés
Szerintetek elérünk valaha odáig hogy esetleg egy sima ultrahangos vizsgálattal meglehessen ezeket oldani?
2010. ápr. 17. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik szűrővizsgálatról beszélsz, de hidd el, hogy mindegyik a lehető(!) legkellemetlenebb eljárást használja.

Ha pl. a méhnyakrákot szeretnéd ultrahanggal "szűrni", akkor az nem lenne szűrés, mert egy olyan méhnyak carcinóma, mely már UH-gal is látszik, már jó eséllyel adott sok helyre áttétet, és jöhetne a nagy műtét és kemoterápia. És a szűrésnek pedig az lenne a lényege, hogy a betegségeket még létrejöttük ELŐTT vagy korai stádiumban mutassa ki.


A mostani citológiával a rákmegelőző állapot is felismerhető, így valóban meg lehet előzni a bajt. Bár, kellemetlenebb mint az ultrahang, de inkább ez mint a méheltávolítás vagy még rosszabb...

2010. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kellemetlen? és mi kellemetlen egy szűrővizsgálatban?

ha teis a nőgyógyásszal jössz agyonvágom magam....abba sincsen semmi kellemetlen aki normális, és ép eszű, az feltudja fogni h nincsen ebben semmi para

2010. ápr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kellemetlen maga a vizsgálat,valakinek kimondottan fájdalmas,mert nem tud ellazulni és valaki eleve lennt egy kicsit szűkebb,láttam már tv-ben ilyen orvoslási műsorban hogy amerikában,és az osztrákoknál is van már ilyen műanyagból lévő,kisebb műszer,ami ruganyosabb,mint az a fém amit nálunk használnak.

Elég sok fiatal ismerősőm van akiknek a nálunk használt fém kimondottan fáj,és a doki sem mindig túl kedves,v. toleráns,ők sem járnak emiatt vizsgálatokra.Én is ha választhatnék inkább a kevésbbé merev eszközt hanyagolnám.


De általánoságban beszéltem nemtől függetlenül ezekre a vizsgálatokra,egyébként az emberséget én is értékelem.

2010. ápr. 18. 15:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként igazából arra akartam kilyukadni,hogy igen mindenki tisztában van a fontosságukkal,és hangoztatják még egymás előtt is az átlag emberek,hogy én is elmegyek,de ez a legtöbb esetben kamu,mert a számok nem ezt mutatják.


És arra lettem volna kíváncsi,hogy szerintettek,ha annyit fejlődnének a vizsgálatok,hogy nem járnának fájdalommal akkor többen járnának-e rá?Szerintem igen.És sajnos igen is néha tudnának az esetleges fájdalmon és kellemetlenségen változtani de nem teszik.Mert hallottam itt is hogy lenne kisebb eszköz még sem használják,a fériakat és a nőket meg még az is zavarja,ha ilyen vizsgálatnál még a dokin kívül van bennt személyzet,főként ha semmiben nem kell segítenie,tehát nem kell eszközt átnyújtania és jegyzetelni sem,csak néz,az engem is zavar.


Lehet ez valakit kiakaszt,de sok embert igenis zavar.


Egyébként a véleményen ez nem kötelező,ez választási lehetőség,én senki nem beszélek se rá,se ellene,mindenki maga döntse el és ha gyerekem lesz annak hagyom hogy maga válaszon,mert az ő élete.És még gyerekként sem kötelezném rá,ha nincs egészségügyi gondja,mert olvastam olyan túl búzgó anyákról akikenek az éppen menstruáló lányánál egyszer csúszott,v. kimaradt és ilyennek akarta kitenni,ami fölösleges,hisz az ő korukban ez normális.

2010. ápr. 18. 16:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!