Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémával mihez kezdjek?

Ekcémával mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Két és fél éve van (orvos szerint idegi stressz alapú) ekcémám. Nagyon sok orvosnál jártunk már, nagyon sok kenőcsöt kaptam, de nem használ semmi. Két orvos szerint soha nem fog elmúlni az ekcémám. A biológia tanárnőm két éve azt mondta, csak akkor múlik el az ekcéma, ha belül, lelkileg megnyugszol. De már nincsenek annyira, akkora eget rengető problémák. Már csak kisebbek vannak, de az kinek nincs?

Valami hatásos módszeretek nincs ekcéma ellen? Mert tényleg, semmi nem használ.


2010. ápr. 10. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol vagy ekcemas?Nekem a tarkom es a fulem mogott.En is tanacstalan vagyok.
2010. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is ekcémás vagyok,tehát tudom milyen érzés.Nekem lassan 3 éve van ekcémám és hát borzasztó.Eleinte az egész karom,nyakam vörös,vörhenyes volt és nagyon viszketett.Egyszerűen muszáj volt vakarnom.Én is voltam már vagy 20különböző orvosnál,de semelyik nem tudott igazán segíteni.Azt mondták ételallergia miatt van,rengeteg ételt kellene kerülnöm,de akkor szinte nem lenne mit ennem.Aztán valahogy kb. fél éve szebb lett a bőröm.Mostmár nem viszket,nem is olyan csúnya.

Nekem egy krém vált be,a szteroidos,de azt is csak 1x írtak fel nekem egy kicsit,mert a szteroid vékonyítja az érfalakat.

Egyébként vazelines testápolót szoktam iratni a doktornőmmel,ez bevált nekem,mert nem száraz a bőröm annyira és meg is nyugszik,nem piros.Ezenkívül - tudom furcsán hangzik de tényleg segít - egy pohárba szoktam tenni csapvizet,egy papírra ráírom,hogy "szép a bőröm,nem viszket,nem foltos." és ráteszem a pohár vizet.15-20perc múlva megiszom,majd újra teszek vizet a pohárba.Sokan nem hisznek benne,de nekem tényleg segített.Volt olyan,hogy egy hétig nem kentem be a bőröm semmivel,csak ezt a vizet ittam és sokkal szebb lett a bőröm.


Remélem tudtam segíteni!

15/L

2010. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem a kézfejem, lábfejem,derekam, mell alatt és a hajlatokban.


én megtaláltam a nekem megfelelő krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki.

Elmúlni sohasem fog, de elhalványítható.Együtt tudok vele mostmár élni.

Sokmindent csinálok amit nem lehetne, ilyen pl: a gyógyszertári mosakodó kenőcsöt kellene használnom, de nem teszem.Illatanyag nélkül kellene élnem, de élek-halok a parfümjeimért:); imádom a paradicsomot, dinnyét, amit nem szabadna ennem.Nyáron jobban odafigyelek,az izzadságra, mert attól igencsak kijön mindenhol, így szárazon kell tartanom magam mindenhol.Stressz nélül nem tud az ember élni sajnos, ha azt hiszed, hogy nyugodt vagy, akkor is stresszelsz, hogy nyugodt vagyok vajon?

2010. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

18:26 vagyok, ja és az arcom is olyan, de egy-két nap alatt a kenőcs rendberak.

gyerekkorom óta van ez az ekcémám


28/N

2010. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem az egész testem ekcémás. Lábaim, derekam, hátam, hasam, mellkasom, nyakam, füleim és a fejbőröm is. Sokszor gennyezik általában a fülem, vagy a fejbőröm. Elmúlik az ekcéma, vissza jön az ekcéma, elmúlik az ekcéma, visszajön az ekcéma. Ez van egyfolytában. Nekem bulin (mivel sokszor járok bulizni) kell figyelnem. Nagyon pörgős, táncos lány vagyok, könnyen beizzad a fejbőröm a hajam alatt. Akkor meg kell állnom, abbahagyom a táncot, pihenek, majd mikor már ,,száraz" vagyok, táncolhatok újra.
2010. ápr. 10. 18:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Ovis korom óta vagyok ekcémás, sokat szenvedtem, mire megtanultam együtt élni vele.

Az ekcéma tünetmentessé tehető, de amint "alkalma" lesz, mindig újra előjön. Elég egy kis stressz, egy finom, fűszeres ebéd, egy adag krémes, habos édesség vagy fagyi, de akár egy új dezodor, parfüm, tusfürdő, vagy egy strandolás és kész a baj.


A tengervíz bármilyen eredetű ekcémán sokat segít. Mivel - sajnos - nincs a kert végében tenger, köztes megoldásként én a sima tengeri (konyha-)sót szoktam megvenni. Kb.fél kilót feloldok egy kád jó meleg (nem tűzforró!) vízben és abban fürdök, nyakig elmerülve, ázva, amíg be nem ráncosodok :=). Ha éppen "izzani" kezd az ekcémám, akkor naponta (első 1-2 napon csíphet!), amikor csendesedik, elég hetente 1-2-szer, tünetmentes időszakban havonta 1x, vagy akár egyáltalán nem. Egyébként csak gyors (de azért alapos :=) ) zuhany, minél kevesebb antiallergén tusfürdővel vagy fürdőkrémmel, utána bőven testápoló (nekem pl. a Dove jó, nem irritálja a bőrömet, mégis illatos, kellemes, és ami nekem a legfontosabb: nem büdös gyógyszertári :=), így mégis nőnek érezhetem, kényeztethetem magam, de ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia).


Plusz létezik Ultralan Salbe nevű krém. Sajnos Magyarországon nem kapható és azonos hatóanyagú más gyógyszer sincs nálunk forgalomban (az orvosom megnézte már) csak tőlünk nyugatra, pl. Ausztriában, Németországban lehet a gyógyszertárakban kapni, de magyar receptre gond nélkül kiadják. Az orvosod megnézi a neten, annak alapján felírja neked a receptet, te pedig a kinti gyógyszertárban kiváltod. Akinek semmilyen itthoni szer, krém nem használt, nagyon ajánlom, hogy próbálja ki, egy tubus olyan 5-6 euro lehet, de nagyon sokáig elég. Annyi hatástalan, sokszor kimondottan büdös, zsíros kenőcs, krém után adni kell magadnak egy esélyt. valamivel több, mint 13 éve használom.

Remélem, segítettem.

40/N

2010. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ezzel én is szenvedek. Nekem a tenyeremen van. Már nem emlékszem mennyi ideje élek ezzel együtt. Volt valamilyen kenőcs ami jó hatással volt és el is múlt, de ez régen volt. Utána megint kijött és egy építkezés során elmúlt, feltételezem, hogy a fő elmúlási oka a mész (MÉSZ=fertőtlenítő hatású, különböző korokban gyógyítószerként használták gondolom részben a maró hatása miatt) volt. Mostanság megint kijött az építkezés után 1-2 évre rá, sajnos nem kezelem se kenőcs se semmi, akarattal akarom megoldani azaz nem vakarom. A módszerről eddig még nincs eredményem, mert néha-néha rákacsintok a vakarásra, de ha vakarom akkor nem nagyon.


[link]

2010. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is ekcémás vagyok, fél éves koromban jött ki rajtam először. azt mondták, 3 éves koromra kinövöm, majd mikor ez nem történt meg, azt mondták hogy kinövöm 10 éves koromra. most 18 vagyok... én is rengeteg kenőcsöt kaptam, meg korallport meg mindenféle hülyeséget, nem használt semmi...
2010. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem most iszonyat mód előjött... Éljen...
2010. ápr. 25. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyár óta szenvedek ezzel a problémával. Elsőként a talpamon jött ki, az azóta szerencsére elmúlt (de ezt most erősen lekopogom...), de kijött a kezemen is, és onnan egyszerűen nem tudom eltüntetni. Pontosabban volt olyan időszak, hogy szinte teljesen eltűnt, illetve mikor csak "lightosan" jött elő, de most épp nekem is durván előjött... :( Voltam vele nemegyszer bőrgyógyásznál, sokféle krémet, gyógyszert írtak fel rá, de mint látható, egyik se vált be igazán hosszú távon (kivéve a talpamat). Nekem meg is mondták, hogy ha egyszer kijött, akkor ez már akár életem végéig visszatérő probléma lehet. :S
2010. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!