Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax-ot milyen esetben irják...

Xanax-ot milyen esetben irják fel az orvosok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
nyugtatónak
2010. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első körben akkor, mikor elmész, hogy időnként szorongsz vagy depiforma vagy, vagy váratlan rosszulléteid voltak, de nem találtak semmi okot mégse.

Másodszor meg rendszeres pár hónapos szedésre akkor, amikor mindenki visszamegy előbb-utóbb másodszor is, hogy egy ideig jó volt, de mostanában még rosszabb. Ekkor már a pszichiáter fogja felírni egy 1 éves antidepi kúra mellé.

Esetleg akkor még, ha rivotril szedsz, de azt nem bírod.

2010. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek nagyon erős depressziós tüneteid, akkor először többnyire valamilyen SSRI típusú gyógyszert ír fel a pszichiátered, nekem csak akkor írt fel Xanaxot, mikor arra panaszkodtam, hogy rosszabbul vagyok. Aztán rájöttem, hogy semmi bajom csak, lusta voltam szembenézni azzal, hogy közelít az érettségi : D. Úgyhogy többet nem is mentem vissza, azt a 100 darabos kiszerelésű Xanaxot pedig jóízűen elfogyasztottam a haverjaimmal. ; D Azóta (nem akarom elkiabálni) minden ok, az érettségim is jól sikerült,(DE NEM A XANAXTÓL!!!) és azért senki ne kövesse a példámat! : D
2010. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tévedés.

Először is te nem voltál depressziós.

Másodszor SSRI MELLETT gyakorlatilag "kötelező" nyugtatót (sőt eleinte emelt adagút) szedni, mivel a jól eltalált SSRI először minden esetben 1-2 hétig ront, felerősíti a tüneteket. Utána is még 1-2 hónapig kell szedni a nyugtatót, aztán először azzal le lehet lassan állni.

2010. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!