Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szüleim miért hallgatnak el...

A szüleim miért hallgatnak el előttem egészségügyi problémáimat, miért kell kitotóznom, amikor ők tudják? Nem kéne ezeket tudnom 25 évesen?

Figyelt kérdés
Például a szívzörej, vagy hogy a klóros vízre a bőröm allergiásan reagál, és hogy ezért csak annyiban hibásak a fürdőszerek, hogy nem mind semlegesíti megfelelően a klórt... Véletlenül kottyintgatják csak el, de sose beszéltek róla, és nekem ez eléggé rossz, mert ha orvos kérdez pl. egy munkaalkalmasságin, akkor nem tudok megfelelően válaszolni.
2010. márc. 30. 13:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25 évesen még mit akarsz a szüleidtől? Haggyadmá őket! Felneveltek, mehetsz!
2010. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha súlyos bajod lenne, tudnád. Egy kis bőrpír ovis korból, vagy egy gyermekkori szívzörej nem ok a végrendelet megírására.

A fiunk súlyos asztmás (allergiás alapú), többször kerültünk kórházba vele. Na, látod, neki fontos, hogy már most, 7 évesen tisztában legyen minden részlettel, mert adott esetben az élete múlhat rajta.

De pl. az ekcémájáról nem is beszélünk, pedig van szegénynek az is, hozzád hasonlóan elsősorban a klóros víztől jön ki. Bekrémezzük minden fürdés után és kész. Nyáron, strandolás után sajnos így is kijön, de ez nem a világ vége.

Én is jót derültem az ujj elvágásos sztorin, ne haragudj, de egy 25 éves FELNŐTT ember már nem dicsekszik ilyen "hőstettekkel" :=). Én is úgy látom, hogy túl aggodalmaskodó vagy. Kösd le mással a fölös energiáidat, olvass, sportolj, barátkozz, ne az egészségeddel foglalkozz.

2010. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nekem is olt kiskoromban szívzörejem...de énis csak 18 évesen tudtam meg mikor jogsit csináltam. szüleim mondták h a gyerekorvos aztmondta elfog múlni, ezért nemis foglalkoztak vele. egykis allergia pedig, plána hacsak most derült ki, a szüleid nemigazán tudhattak akkor róla.
2010. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Azért zavar, mert én ezeket NEM NŐTTEM KI, nálam ÉSZREVETTE ORVOS, és a gyerekkartonomban még a vércsoportom sincs benne, ezek meg pláne, és nem tudom, miért, és ráadásul a szívbetegség halmozott a családban, ezért kellett volna róla tudnom, ha nálam is előfordult valami, hogy figyelhessek jobban. De ha ti ezt nem tudtátok értelmezni, arról én nem tehetek.
2010. márc. 30. 21:03
 15/17 anonim válasza:

Azt furcsállom, hogy orvos váltásnál nem kérik át a kartonod az előző orvostól.

Én arra emlékszem, hogy amikor középiskolás lettem nem akartam már a gyerekorvoshoz járni és átmentem a felnőtt háziorvoshoz. De a kartonomat át kellett vinni. Hiszen az egész életem betegségei, az oltásaim stb... mind benne vannak. Ha most teszem azt megint orvost váltanék akkor megint vinni kéne magammal, ill. átkérné az orvos.

Nemrég szültem. A terhességem alatt elköltöztünk. Még a védőnő is átküldte az itteni védőnőnek a terhes kartonomat.

Ezért nem értem, hogy miért nem tudja az egyik orvosod, hogy mit csinált a másik.

2010. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én se igazán értem, elvileg minden papír át lett mindig kérve, az első gyerekorvosom nyugdíjba ment, azért váltottunk, aztán meg felnőttem, de ilyen - szerintem alap - dolgok nincsenek benne, és nem tudom, miért. Lehet, hogy nem is ők a szüleim? Vagy apám elsikkasztotta, ahogy anyu orvosi papírjainak egy részével is megcsinálta?
2010. márc. 31. 11:30
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
igen, örökbefogadtak, sőt....űrlény vagy. apád pedig valszeg a BKv-nál dolgozik
2010. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!