Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szüleim miért hallgatnak el...

A szüleim miért hallgatnak el előttem egészségügyi problémáimat, miért kell kitotóznom, amikor ők tudják? Nem kéne ezeket tudnom 25 évesen?

Figyelt kérdés
Például a szívzörej, vagy hogy a klóros vízre a bőröm allergiásan reagál, és hogy ezért csak annyiban hibásak a fürdőszerek, hogy nem mind semlegesíti megfelelően a klórt... Véletlenül kottyintgatják csak el, de sose beszéltek róla, és nekem ez eléggé rossz, mert ha orvos kérdez pl. egy munkaalkalmasságin, akkor nem tudok megfelelően válaszolni.
2010. márc. 30. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezekről elvileg tudnod kéne magadtól is. Nekem pl a szívzörejjel 15 éves koromig először félévente, majd évente kellett kontrollra járnom. Ha neked nem kellett, akkor az valszeg nem olyan mértékű, hogy befolyásolná pl a munkaalkalmasságomat (még nekem sem bef. semmit). Meg az allergia is...hogy lehet ezt eltitkoni???
2010. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Gondolom, hogy ne aggódj feleslegesen!

Azonban ideje lenne rájönniük, hogy a gyerekük már felnőtt, és talán el kéne engedniük a kezedet. Ülj le és beszélj velük! Elvégre jogod van tudni, hiszen a saját életed.

2010. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Lehet hogy már elfelejtették. Esetleg nem gondolják, hogy fontos.

Kérdezz rájuk, hogy van e olyan gyermekkori betegséged amiről nem tudsz.

2010. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem aggódnék, csak akkor ezek tudatában jobban odafigyeltem volna, hogy kikerüljem az ezekkel kapcsolatos problémákat. Nem voltam sose egy túl aggódós típus, egyszer anyuval beszorultunk liftbe, mikor kicsi voltam, én nem paráztam, csak ő, öcsém balesetezett, életveszélyben volt, a szüleim leblokkoltak, én hívtam a mentőt, elvágtam az ujjam, mikor senki nem volt itthon általános iskolás koromban, nem pánikoltam be, pedig ömlött a vér, bekötöztem, elláttam. De igenis zavar, hogy ezeket nem mondják el, és nem értettem, mi mitől van, az első gyerekorvosom biztos tudta, mert kezelt velük, de a második már ezzel nem kezelt, a mostani háziorvosomnak meg én nem tudtam ezekről szólni, mert oda már nem kísérgettek a szüleim.
2010. márc. 30. 13:12
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt kétlem, hogy elfelejtették, a szívzörejt egy korábbi munkahelyemen az üzemorvos vette észre, igaz, a munkában ez nem akadályozott, mert nem olyan jellegű munka volt, ami megterhelt volna, de a családban többszörös a szívproblémák kockázata anyai ágon, és mikor mondtam nekik, hogy a doki észrevette, akkor kinyögték, hogy hát igen, ez valóban jelen van nálam... A klór dolog meg mostanában derült ki, hogy miért pirosodik ki a bőröm fürdéskor, és akkor nyögte ki apám, hogy hát oviban jártam uszodába, és ott jött elő első ízben...
2010. márc. 30. 13:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tartották olyan fontosnak/eddig nem okozott problémát az életedben, ezért nem mondták. Ha ennyire zavar, menj el egy teljes kivizsgálásra, ott jó esetben mindent kiszűrnek.
2010. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ja nem tartották fontosnak. Kérd meg, sorolja el születésedtől, mire emlékszik, s azután tudni fogod. Mi sem emlékszünk ám mindenre, akkor mondom, hogy nem tudom.

A kertonod elvileg kiadta a gyerekorvos 18 évesen, kérdezd meg, nem tették-e el, és arról mindent megtudhatsz.

2010. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen apró panazsai mindenkinek vannak gyerekkorában, valószínűleg már el is felejtették, csak most hogy mondtad, eszébe juttattad. Minden ötödik gyerek kipirosodik a klóros víztől, azért ezt általában kinőjjük, és a szívzörej sem ritka. Amnéziád is van, vagy hogy felejtetted el ;)?

Ami fontos az orvosnak, az ott van a kartonján.Senki sem emlékszik minden apróságra gyerekkorából. Ezek, amiket leírtál, nem igényelnek kezelést.

Epilepszia, tüdőbaj, kicserélt szívbillentyű, súlyos allergia, cukorbetegség - ilyenekre kérdez az orvos, ezek az enyhe dolgok nem lényegesek neki.

2010. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy eg ykicsit gyerekes? Nme bántásból mondom, de ki szalad 25 évesen a szüleihez, hogy mi volt gyerekkorában? És ezek az ujjelvágós történetek, úgy meséled, azt hinném egy tizenegy éves írja. Ennél komolyabb dolgokat is megoldanak gyerekek, felnőtt korban már nem efféle bátorságra vagyunk büszkék! Nekem úgy tűnik, mintha kicsit túlóvnád magadat. Ne haragudj, ha nem így van, csak úgy tűnik. Ha mégis eltaláltam, akkor meg legyél eg ykicsit merészebb! Csalánba nem üt a mennykő. Égesd két végén a gyertyát :) most még annak van az ideje!
2010. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, azért az egy dolog, hogy a szüleid nem engedik el a kezedet, de abból amit leírtál úgy tűnik te azért élvezed is ezt.

Én 22 éves vagyok, orvosokhoz 18 éves korom óta teljesen egyedül járok, pedig epilepsziás is vagyok. Alvás megvonásos EEG-hez be kellett feküdnöm a kórházba, hogy egy pillanatra se szundítsak el, reggel is egyedül mentem haza. Teljesen titokban végig csináltam egy abortuszt és a vele járó ügyintézést (félre ne értsetek, nem vagyok rá büszke, de itt most nem ez a kérdés).

Én inkább anyukámat féltem, mert aggódó típus, és amitől lehet megkímélem, az epilepsziás rohamok az egyetlenek, amiktől nem tudom megkímélni. Ha valaha lehet még gyerekem, szeretném, hogy nagymamája is legyen. Pajzsmirigy túlműködése van, magas a koleszterinje, az agyában van egy rög, ami egy időzített bomba... Ha nem kímélem nem éli meg, hogy unokája legyen, vagy egyáltalán azt lássa, hogy önállóan állok a lábamon.

De legalább a várókban eltöltött hosszú percektől, és az esetleges rossz hírtől is meg tudom kímélni, ha akarom. Az hogy lehet, hogy csak ők tudják a pontos eredményeket? Ezt egyszerűen nem értem.

2010. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!