Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a tobozmirigy?

Mi az a tobozmirigy?

Figyelt kérdés
Miért van nekünk ilyen és hol van? Mire jó? Mi károsíthatja?
2010. márc. 15. 22:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
no igen, én lennék az első :) igen igazad van 2., elrontottam, én egy külső, bőrfelszíni szervre gondoltam mirigy alatt... Ami érzékelte a fényt és alakította a napi ritmust. Ez már megszűnt nagyon sok emlősnél, de igen igazad van, a mirigy még megvan és szabályoz.
2010. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Ha visszajössz még ide valaha... A tobozmirigy az agyban található, és... keress rá a fogalomra a google-ban, mert sok érdekességet találsz róla! A tobozmirigynek valóban a fényérzékelésben van szerepe, de itt nem csak a hétköznapi értelemben vett fényről van szó, hanem olyan elvont dolgokról is, mint amire azt mondjuk, pl az értelem fénye, a lélek fénye (a kisugárzás, az auralátás), stb. A tobozmirigynek valóban hatalmas szerepe van az élet, a világ összefüggései észrevételében, ill. észre nem vételében, és a magasabb, a fizikain túli érzékelésben is. A harmadik szemhez, azaz a megérzések, látomások, médiumitás stb. otthonához kapcsolódik. Nem tudok róla, hogy bármi tök hétköznapi anyag károsíthatná, esetleg a túlzásba vitt alkohol, szintetikus drogok, gyógyszerek, meg a túl sok stressz, félelmek, amik minden más szervet is rongálnak. De mondom, keress rá, van értelme.

2010. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

na igen :) erre az utolsó válaszra vártam :D

köszönöm

2010. okt. 2. 14:07
 14/28 P. Csaba válasza:

Én találtam egy cikket a fluorral kapcsolatban, ami további kérdéseket vethet fel és itt már tényleg beszélhetünk összeesküvésről, csak az nem mindegy, hogy kik állnak ezek mögött.


[link]

2010. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

11-23 23:47-nek:

Őrület!Már fogat se moshatunk nyugodtan! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy akárhol jársz, mindenhol csak fluorozott fogkrémeket találsz, fluormentes csak patikában van - 6-800 Ft-ért. Onnan tudom, hogy próbáltam már olyat szerezni.

Sorry az off-ért.

2010. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Persze hogy így van a fluorral! És titkon ezt a földalatti ráknépség csinálja, hogy egyszer át tudják venni a hatalmat a föld felett...
2011. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Nicholas74 válasza:

Kedves kérdező és kedves válaszadók!!!


Még mielőtt egymásnak esnétek "fluoridok kontra tobozmirigy"

csatában és mindenki elesne olvassatok többet például itt:


[link]


de akinek nincs ideje olvasni :( csak vitázni akar, azz felhomályosítom a következőkről :

1. a tobozmirigy a kér agyfélteke között van és melatonint termel, ami felszabadítja a gonadtrop hormont és ezáltal serkenti a nemi mirigyek fejlődését. A serotonin- és a melatoninképzés függ a fényhatástól (homlokszem), ezáltal a tobozmirigy főlérendelt serkentőhormont termelő szerve a hormonális rendszernek.

2. A tobozmirigy funkcionális szerepe teljesen még nem ismert; sejtjei a melanophorák összehúzódását kiváltó hormont (melanotonin) termelnek. Alacsonyabb szervezettségű állatokban szerepe van a környezet színéhez való alkalmazkodásban. Ez ellentétes hatású a hypophysis pars intermediájának melanophor sejteket relaxáló (stimuláló) MSH hormonjával. Cathecolamintartalmának funkcionális jelentősége ismeretlen. Az agyfüggelék antagonistája. Ivarérés idején sorvad, ha korai sorvadásnak indul, korai nemi érés (pubertas praecox) a következmény. Antioestrogen és antiandrogen hatása van, madarakban és emlősökben gátolja a gonadotrop hormon szintézisét; fontos szerepe van tehát a gonádok fejlődésében. Működését a fényintenzitás változása befolyásolja, ezért mint „biológiai óra”, szerepe lehet az évi és a napi életritmus fenntartásában is.


Mivel a fluroidok esetleges negatív hatásának a tobozmirigyre klinikai vizsgálatok alapján van/lesz bizonyítva, ezért nem ajánlott az egészséges módon, azaz élelmiszerek fogyasztásán kívüli módon többlet fluoridbevitelt alkalmazni.

2011. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
29%

"A fogkrémbe (és sok helyen az ivóvízbe is) azért tesznek fluoridot, mert a fognak szüksége van a fluorra, hogy egészséges és erős maradjon. Fluor nélkül a kálcium nem épül be a fogba, sőt, a savak ki is oldják onnan. Aki nem fogyaszt fluort, annak nagyon gyorsan tönkremennek a fogai. Ennek a dolognak semmi köze a tobozmirigyhez."


Ezen a hozzászóláson jót röhögtem. A fluor ipari hulladék és veszélyes anyagként tartják számon nézz csak utána. A fluor semmilyen hatással sincs a fogakra, sőt csontritkulást okoz és a csontvelőre is toxikus hatással van. Ez bizonyított tény, ebben semmi különös nincsen. A középkori embernek sokkal jobbak voltak a fogai, mint a mai modern embernek, a mai bennszülöttekről már nem is beszélve. Szóval mióta léteznek fogorvosok, azóta romlanak is a fogak rendesen. Nyilván ez nem csak a fluornak köszönhető, de szerepet játszik benne. Dehát ez hatalmas biznisz. Fogkrém ipar, fogászati cikkek, műfogsor stb... évi milliárdos bevétel.


Igen és az is igaz, hogy a tobozmirigyre is káros hatással van. Konkértan arra a legjobban. Ha működne az agyunkban ez a mirigy akkor agyunk 100%-át tudnánk használni a mostani 5-4 % helyett. De amíg az emberiség ezt a tényt elutasítja és nem hajlnadó tenni ellene addig ilyen sötétben tapogatózó primitív lények maradunk ahelyett, akik valójában lehetnénk.

2011. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"A középkori embernek sokkal jobbak voltak a fogai, mint a mai modern embernek"

Hát ezt sokkal inkább nevezném egy lehetséges véleménynek, mint tudományos igényű állításnak, de bizonyára tudsz megbízható forrásokat hozni rá. Nem volt se tömés, se korona, se pótlás, csak húzás a borbélynál, ha fájt... Több hús, kevesebb cukor nyilván jót tesz a fogaknak, de ennek a fluorhoz semmi köze.


A másik tévhitet illetően meg: [link]

2011. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
A tobozmirigy a belső agyban található, valóban fényérzékeny , az orvosprofesszorok keresik a jelentőségének fontosságát, vizsgálják annak működését, eddig jelentős felfedezés nélkül.De azt kiderítették hogy köze van a szervezetünkben lévő összes hormon, mirigy keletkezésében és működésében.A mikor alszunk olyan 11 és hajnali 2 óra között aktivizálja magát(mivel fényérzékeny) ezért kéne minden embernek aludnia 11 és 2 között
2011. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!