Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A marihuánafogyasztástól...

A marihuánafogyasztástól tényleg skizofrén lehetsz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezt fogyasztod eleve az vagy.
2010. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam egy szóval sem, hogy ezt fogyasztom, mindössze kérdeztem valamit, amit olvastam valahol és kíváncsi vagyok az igazságtartalmára.

Nem értem, miért kell mindenkinek bunkóznia ezen az oldalon.

Szánalmas.

2010. márc. 15. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem konkrétan így van. És nem csak a marihuánától,hanem minden tudatmódosító szertől,amitől hallucinálsz is. (LSD,kokain, marihuána). A dologban annyi igaz, hogy ahogy kijön a szer hatása, nem lehet kiszámítani, kinél meddig tart..és sokszor volt/van olyan,aki úgy marad,abban az állapotban. Ez valakinél elmúlik pár óra alatt, valakinél hónapokig, évekig tart..valaki meg élete végéig "hülye" marad. Akiben meg alapból lappang valamilyen személyiségzavar,vagy pszichiátriai kórkép,azt szépen előre hozhatja a fű..rengetegen jártak már így. Ezeket a pszichiáter előadónk mesélte, ő sok ilyen fiatalt látott már.
2010. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. márc. 15. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. A marihuana nem vált ki skizofréniát. Legfeljebb ha egy emberben benne lappang, akkor hamarabb kitörhet belőle. De idővel ugyis előbúlyík.
2010. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
a 2. válaszolónak egy szavát ne hidd el.
2010. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem leszel skizo, csak lehet hogy megbolondulsz. Van, aki egy gr-után megbolondult, és fű nélkül is csak flash volt az élete(rosz értelemben)
2010. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Brit kutatók minden eddiginél alaposabb statisztikai elemzést végeztek


A staffordshire-i Keele Egyetem kutatói elvégezték minden idők legalaposabb vizsgálatát azzal kapcsolatban, hogy volt-e kapcsolat a szkizofrénia előfordulása és a kannabisz-fogyasztása között az elmúlt évtizedben Nagy-Britanniában. A kutatók a 183 kezelőhelyen 1995 és 2005 között ellátásba vett mintegy 600 ezer páciens adatait dolgozták fel – ez a teljes 16 és 44 éves életkor közötti brit lakosság 2,3%-át teszi ki. A kutatók megállapították, hogy ebben az időszakban a szkizofrénia és az egyéb pszichotikus megbetegedések előfordulása stagnált vagy csökkent. Eközben a kannabisz-fogyasztás előfordulása jelentősen nőtt a fiatalok körében – márpedig ha a fűszívás valóban jelentősen növeli a szkizofrénia kialakulásának kockázatát, akkor ennek látszódnia kellene a statisztikákban is.



Egy nemrég publikált tanulmány szerint például 1978 és 2002 között tizennyolcszorására emelkedett a kannabiszt kipróbáló 18 éves kornál fiatalabb tinédzserek aránya. Amennyiben igaz lenne az a feltételezés, miszerint az alkalmi fűszívás 1,8-szorosára, a rendszeres fűszívás pedig 3,1-szorosára növeli a szkizofrénia kialakulásának kockázatát, akkor 29%-os emelkedést lehetett volna megfigyelni ebben az időszakban a szkizofréniás esetek számában. “A jelen vizsgálat nem támasztja alá a kannabisz és a szkizofrénia/pszichózis közötti oksági kapcsolat modelljét” – következtetnek a kutatók.



Mint korábban beszámoltunk róla, a bulvármédia hisztérikus beszámolói szerint a brit tinédzserek tömegesen betegednek meg szkizofréniában az egyre erősődő potenciájú fű szívásának következtében. Sajnos ezt a morális pánikot a politika is átvette, és tudományos tanácsadóinak határozott javaslata ellenére is szigorította a kannabisszal kapcsolatos jogi szabályozást (amely még így is jóval enyhébb, mint a magyarországi). Bár a mostani kutatás nyilvánvalóvá tette, hogy a médiabeszámolók mögött nem állnak bizonyítékok, kétséges, hogy ez önmagában különösebben hatni fog a döntéshozókra - hacsaknem sikerül ezt lefordítani a bulvármédia szintjére is.



[link]

2010. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
te már skrizofrén vagy, hogy ilyen kérdést képes vagy kiírni...
2010. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!