Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napok óta nemtok aludni,...

Napok óta nemtok aludni, pedig egész nap talpon vok. Már nyugtatókat szedek, de még így is nehéz. Mitől van?

Figyelt kérdés
23L
2010. márc. 1. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A túlhajszoltásg is kiválthat álmatlanságot.
2010. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jajj, drágám, ha már ilyen energikus vagy, menj már be helyettem holnap 8-ra órára. nekem az a bajom, hogy nem bírok felkelni, cserélnék veled szívesen...
2010. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ebben vagyok, ill. remélem már csak voltam. Nekem több mint egy hete kezdődött. Nem tudtam mitől van, de kb. 2-3 órákat aludtam, ha bevettem nyugtatót (azért nagyon enyhét), 3 szemtől aludtam 5 órát, azt is úgy, hogy kb. 10-szer fent voltam. 5 doki után az egyik meg tudta mondani, hogy mivel leálltam egy elég erős fájdalomcsillapító szedéséről felborult a vérnyomás-rendszerem, és felment a pulzusom. Ettől nem aludtam, és volt a többi tünetem (melegség érzés, remegés stb.), a többi meg már pszichés. Tehát 2-3 alvatlan éjszaka után bepánikoltam,hogy ugyan este fogok-e aludni, mikor lesz már jobb. Este meg ugye, miért nem tudok, miért ver így a szívem, szóval az alvatlanságtól stresszeltem be.

Most felírt egy vérnyomáscsökkentőt, meg mondta, hogy ha érzem nyugodtan szedjem be ezt a gyenge nyugtatót, addig amíg nem hat a vérnyomáscsökkentó (2-3)nap. Meg,hogy tegyem rendbe a pszichémet, lazuljak el, ne gondolkodjak a dolgon, fogjam fel úgy, hogy most már meg van az oka, és ha lassabban is, akkor helyre jövök. Tegnap este, azért még be kellett vennem egy szem nyugtatót, de már aludtam tőle 7 órát, anélkül, hogy felébredtem volna.

Szóval menj el dokikhoz, keresse meg, hogy mitől nem aludhattál először, és kezelje. És hidd el, az emberi psziché, sok rosszat tud csinálni, ha nem próbálod előhívni a pozitív gondolatokat. Simán lehet, egy normális emberből is egyszer csak pánikbeteg, depressziós. Beszélgess sokat a barátaiddal, szüleiddel.

Ja, és nekem azt mondta a doki, hogy ne erőltessem az alvást, amíg nem megy. Ha nagyon nem megy, akkor olvassak, nézzek tv, csináljak bármit, úgy is elfogok fáradni.

2010. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!