Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Matek. Valaki valami tanács?

Matek. Valaki valami tanács?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Középiskola 11.-es tanulója vagyok. Most, év végén megbuktam matekból. Egész évben próbálkoztam vele, de nagyon béna vagyok hozzá. Soha nem ment ez a tantárgy. Beszéltem egy ismerősömmel erről. Szerinte nagyban befolyásolja a dolgot az, hogy kiskoromban átszoktattak balkézről jobbra (az evőeszközt még mindig fordítva fogom). Elég szorongós vagyok. Nehezen megy a hangos olvasás, bár nem minden esetben. 13 éves koromig nem tudtam eldönteni melyik a jobb és bal kezem és most is nehezen megy. A számok összeadásával, kivonásával is akadnak problémák már kétjegyűnél fejben. Nem megy a valószínűségszámítás, permutáció... szóval ezek a baromi egyszerű feladatok, amikkel lehet javítani a jegyünkön. Ezeket az x,y-os feladatokat sok esetben nem tudom megoldani. Nem tudok egyszerre ennyi számot megjegyezni és nem ismerek fel egy-egy olyan példát, aminek levezetése benne van a függvénytáblába. Sok ilyen dolog van, de most csak ennyi jutott eszembe. Ne értsétek félre nem kibújni akarok a dolog alól, egyszerűen csak érdekel, hogy van e valami megoldás erre és, hogy így van e esélyem a pótvizsgára.

2015. jún. 15. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, rengeteg embernek nem megy a matek, szerintem semmi köze a balkezességhez. Keress egy fiatal, jó matekos középiskolást, vagy egyetemistát, aki korrepetál és felkészít a pótvizsgára, így lesz esélyed, hogy átmenj.
2015. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!