Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van e előnye, ha diagnosztizál...

Van e előnye, ha diagnosztizáltatom az aspergeremet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha lenne papírom róla akkor mondjuk toleránsabbak lenne a suli, vagy később a munkahelyek. Vagy talán még előnyöm is lenne, mert ugye bizonyos területen úgy ahogy jó vagyok, vagy hogy ugye az már alap, hogy a gondolkodás mód más és ezt "érdekesnek tartják" egyesek.

Nem tudják rólam mások, magam ismertem föl, de tudom, hogy furának tartanak és néha gyengének olyan dolgokban, amikben jó vagyok, csak emiatt valahogy nem megy, nem tudom kifejezni, hogy nem vagyok olyan béna és nem úgy állnak hozzám, de ha tudnák...

Nem tudom, hogy jobb lenne e vagy sem.

Egyáltalán számít valamit az a nyamvadt papír?

Kell tennie a sulinak valamit ezzel kapcsolatban, vagy bizonyos helyeken könnyebben kapok emiatt munkát?

Mire jó azontúl, hogy tudok róla?


17 L



2014. okt. 14. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
utazási kedvezmény azt hiszem, meg ilyesmik.
2014. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tudod, ez olyan dolog mint pl. az agorafóbia. Néha baxtatnak miatta, nehezíti az életedet és: leszarják. Ha meg megkönnyítik még te érzed magad rosszul, hogy a többiek irigykednek, stb..
2014. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. heh...az mindig jól jön :D


2. Most is baszogatnak miatta úgy, hogy nem tudják mi van. Így talán azért csak más lesz, vagy nem?

Meg igazából az ilyen embereket mélyen szánalmasnak tartom, úgyis elküldöm őket melegebb éghajlatra.

2014. okt. 14. 22:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: szerintem nem fog sokat változatani egy papírt azokon, akik emiatt piszkálnak. Az iq-jukat nem viszi a 3-hoz közelebb.. :)
2014. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Legalább megzavarodnak tőle és megfájdul a fejük, hogy valami újat találjanak ki.
2014. okt. 14. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát, lehet... Mindenesetre ha hivatalosan van papírod és lesz valami infója az orvosnak akkor szól. Csak nehogy később ez valamiben gátoljon.
2014. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na hat igen, az meg a masik. Szoval semmire nem jo, azon kivul h van, meg hogy masok orra ala lehet dorgolni, ha bajuk van.
2014. okt. 14. 22:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Asperger szindróma felismerés arra ösztönöz, hogy ne légy érzéketlen másokkal szembe és ne várj el másoktól olyasmit (toleranciát) amire te képtelen vagy. Ha felismerted tudsz változni. Papír ? minek, hogy meg legyél bélyegezve? Inkább amiben erős vagy azon a területen képezd magadat. Csak ezzel tudsz érvényesülni. Nem tudom mi az amiben kiemelkedő vagy de semmi mással nem tudsz magadon segíteni. Lesz ettől sokkal rosszabb is. Kapcsolatoddal mindig baj lesz, még párkapcsolatban is.
2014. okt. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Utazási kedvezmény, belépőkedvezmény egyes helyekre, emelt családi pótlék a rendesnél tovább, adókedvezmény, kedvezmények a munkáltató felé, +40(?) pont egyetemi felvételinél.

Ezek a gyakorlati dolgok.


Ha valamilyen problémád van, és terapeutához, segítőhöz fordulsz, utánanéz, és az aspergeresekre jellemző problémákat keresi, neked való módszert alkalmaz.

Ami a közösséget illeti: Ott csak akkor jelentene előnyt, ha tényleg fura vagy, és nagyon(-nagyon) kilógsz a sorból, pl. rendszeresen kiborulsz, meg ilyenek.


Ez a "furának, meg gyengének tartanak" lehet egy gondolkodási hiba, vagy egy alacsony önértékelésből fakadó "izé" is.

"nem tudom kifejezni, hogy nem vagyok olyan béna" -- Ez oké, és... jellemző is az aspikra (és szorongó, szocfób, elkerülő emberekre). De akkor/attól majd rájönnek, hogy milyen sokat tudsz, ha az AS-ra hivatkozol?

2014. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy képeznem kell magamat, arra próbálok ráállni. Viszont, ha nekem van papírom, akkor azt mindenhol fel kell mutatnom, vagy csak akkor ha akarom?


Kommunikáció gázos nálam, de az eléggé.


Nem azt akarom, hogy emiatt gondolják, hogy eszem van. Nem is tudom....ez talán nekem is pszichés, az is lehet, hogy nem tartanak bénának. Úgy gondolom éppen, hogyha tudnák(csak mondjuk a tanárok. osztályom nem érdekel.)ezt a dolgot. Amikor pl vmi olyat mondok vagy éppen nem mondok, akkor utána rögtön az jut az eszembe, h gratulálok, most azt hiszi h hülye vagyok, pedig nem, csak aspergeres. Engem is megnyugtatna talán és növelné az önbizalmam, vagy tudom is én...

Nem akarom, hogy máshogy viselkedjenek velem, még csak azt kéne...csak picit talán "elnézőbben", vagy ilyesmi...

Nem akarom, hogy könnyebb dolgom legyen, mint a többieknek, csak azért kicsit más ez a helyzet, mint velük.

Szeretnék bizonyítani rendesen, csak ez most valahogy nem megy...


Viszont az a felvételi plusz pont barátságosnak tűnik. :))) honnan tudod ezt? ilyeneket hol lehet megnézni?

2014. okt. 15. 16:46
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!