Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kerül a lakásba bolha?...

Hogy kerül a lakásba bolha? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Kivétel nélkül mindennap porszívózok (szőnyeges részeket), hetente van portörlés, a ruhákat 1-2 használat után mosom, tehát a mosógép is napi szinten megy. Mégis a fürdőben a polcon hetek óta rendszeresen látok egy-két bolhát, most pedig az előbb rajtam mászott! :O Nem csípett meg, csak csiklandozott, undorító! Honnan kerültek ezek ide?! Semmilyen állat nincs a házban, az udvaron van két macska, de rendszeresen bolhairtózva. Mit csináljak, hol tanyáznak ezek?!
2015. máj. 28. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
olyanok, mint a kullancs. Az alacsonyabb fűben érzik jól magukat, ahol állatok is vannak a közelben.
2015. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy simogattad a macskát és rádugrott egy, vagy ruhádra ugrott egy emberbolha buszon, villamoson, azután a lakásban elszaporodtak. A nőstény 3-4 hónapos életciklusa alatt akár 500 petét is rakhat, ezek megbújnak pl a fürdőszobában tárolt mosatlan ruhákban is.


Szerintem vegyél Protect bolhaírtószert és forró vízzel moss fel előtte mindenhol, a peték a porban fejlődnek, ha nincs por a lakásban, az már fél siker, rejtett helyeket is át kell porszívózni, ahol lehet forró vízzel átmosni.


Ha már nagyon elszaporodtak, akkor legjobb rovarírtó szakembert hívni.

2015. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor elhúzok minden bútort és kitakarítok alaposan, meg veszek bolhairtót is. Nem szeretném, hogy nekiálljanak csipkedni. Arra gondoltam, talán az egyik gyerek hozta haza az oviból, mert ott aztán van mindenféle nép, tetű és rüh is volt már a csoportban. :(
2015. máj. 28. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!