Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az milyen betegség tünetei...

Az milyen betegség tünetei lehetnek, amelyek napközben rosszullétet okoznak, de estére rendeződik minden?

Figyelt kérdés

Bővebben:


Egész nap verítékezés, homályos látás, szédelgés, általános (nagyfokú) gyengeség, levertség, de aztán este 9-10 órára szinte minden nap rendeződik, és senki nem feltételezné az illetőtől, hogy bármi egészségi gondja lenne.


Mi a frász csinál ilyet az emberrel? Azért ez elég durva, hogy míg napközben megy a szédelgés, este már mehet sportolni is, mert kutya baja. De mi ez? Valami hormonháztartás borul össze vagy mi?


2015. febr. 25. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichikai valami
2015. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valami lelki oka lehet. Biztosan azzal a közösséggel van gondja, ahol a napját eltölti, iskola vagy munkahely.
2015. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
valószinűleg phszihikai de egy vérvétel és EKG után ezt megmondják az orvosok
2015. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

na de ha egyedül van egy szobában, azaz nincs közösség, akkor is szakad róla a víz, és azért ez nem annyira pszichikai jelre utal sztem. mi a cukorra gyanakszunk, de hát a fene tudja, sajnos pont ilyenkor nem tudjuk elkapni a cukrát, mert nincs mérőnk. EKG és vér rendben, legalábbis amit egy rutin-vérvizsgálattal lehet nézni. kis vérszegénység, kis cukoringadozás (3,5-7,2 közötti), meg alsó határos TSH, de semmi egyéb.

Viszont ez még nem magyarázza sztem, szal kellenének egyéb vizsgálatok, csak tök jó, amikor a háziorvos széttárja a kezét, hogy ötlete sincs.

2015. febr. 25. 22:15
 5/9 A kérdező kommentje:
és azért még objektív tünet: állandó véresre repedezett, felszakadt, nagyon nehezen gyógyuló szájzúgok és szinte állandó vírusinfekciók tulképpen bárhol (bőr, felsőlégúti ..stb). na ez azért nem lehet pszichés ok sztem ...
2015. febr. 25. 22:25
 6/9 anonim válasza:

Hát a kiegészítés után én elgondolkodtam lehet, hogy egy HIV szűrés nem ártana...

...a (fél)viccet félretéve ez idegi okokat feltételez, esetleg burn out vagy depresszív, indulatkezelési és elfojtási problémát, akármelyik is legyen klinikai és kezelendő eset. Javaslom egy neurológius és egy pszihomókus bevonását is.

2015. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A száraz száj utalhat cukorbetegségre, de a rutin laboron annak is ki kellett volna derülnie.

Egyébként száraz száj simán lehet az időjárástól is. Férjemnek is sebesre repedezett, mert ő nem keni ajakápolóval, mert az nőknek való :D Amióta keni, azóta jó :)

Én is a lelki okokra gondolok. Ha otthon van, akkor nem dolgozik? Talán munkanélküli? Talán pont ez a baja?

Este meg azért lehet jobban, mert vége a napnak, már nem fog semmi sem történni, amivel meg kell küzdeni.

Nem hiszem, hogy lenne olyan szervi betegség, ami csak napközben okoz tüntet.

2015. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De pont ez idegesít engem is, hogy neurológiai és pszichológiai szakvélemények szerint az ég világon minden rendben, egyetlen kóros eltérésre utaló jelet se találtak, és azért már több éve folyamatosan készülnek neki a pályája miatt ezek az elég alapos szakvélemények.

Ne vicceljetek, hát a fokozott fertőzésre való hajlam, a tulképpen egész télen át tartó felsőlégúti fertőzés durva sebesedéssel stb, vagy az állandó vírusszemölcsök megjelenése a bőrön bárhol, én nem hiszem, hogy annyira pszichés jel lenne. Azt már észrevettem volna én is. Itt inkább immunológia irányába kutakodnék, csak ehhez megint kéne egy erre specializálódott jó szakorvos.


Jó dolgok ezek, amiket írtatok (elfojtás és társai), de nem hiszem, hogy erről van szó.


Meg azért ami objektíven mérhető körülmény még: az anaemiája fokozatosan romlik. MCV, MVH teljesen normális, azaz B12 vit hiány és csontvelő-gond kizárható, a Fe maximumon, de a VVT, HGB, HCT értéke folyamatosan zúg lefelé. Még nem kritikus, de a lényeg, hogy 1 éven belül csak romlik és romlik.


Dolgozni meg jár és szereti is, na de nyilván úgy értem, hogy jár amikor tud. Amikor felkelni se tud és szakad róla a víz, gyenge, kvázi örül, hogy él, akkor természetesen nem jár. Ez a gyengeség olyan mértékű, hogy hiába indul el, hát csak szédeleg, el se jut a célba.


Na most ezeket adja össze valaki ... Sok szakorvos agyalt már rajta, és sehova nem jutnak, egy viszont biztos: egyre ..arabbul van. Nekem meg pont a klinikai szakpszich a területem, azért durva jeleket észrevettem volna, de annyira nem vagyok kibékülve ezzel az általános magyar megközelítéssel, hogy "ha nem tudjuk, mi baja, irány a pszichiátria, majd ott ellesz, és tenni se kell vele semmit" ... És sajnos nem csak nála, ezt sokaknál tapasztalom, aztán utólag persze kiderül, hogy hoppá pl legutóbb is szerencsétlen azért volt zavart, mert kivérzett, de sebaj, mit holmi intenzív, inkább irány a pszichiátria, hiszen félrebeszél, na ott meg 2 nap múlva meghalt természetesen, szal egyszerűen hajmeresztőnek és elég sajnálatosnak tartom ezt a teljesen tipikus magyar hozzáállást :( Persze, tegyük be a pszich-re, ott aztán garantáltan se ki nem vizsgálják, se javulni nem fog, ám garantáltan még vacakabbul lesz, és garantáltan kap egy vagon teljesen fals diagnózist, hát vmit kell írni a záróra is.

Na nem, ezt nem szeretném végignézni, sajnos pár ilyen esetnek már voltam tanúja.


Abban igazatok van, hogy furcsa egy jelenség, hogy akkor estére miért lesz jól, de pont ez itt a kérdés, és ez független attól, hogy este egyedül van avagy pont emiatt úgy szervezi a napját, hogy estére teszi a teendőit, de az is rémlik valahol, hogy bizony olvastam én erről nagyon rég, csak ez idegesít most nagyon, hogy nem ugrik be hol és pontosan mit, hogy tehát nem annyira képtelen jelenség, hogy estére jobban lesz. De még a legegyszerűbb diabetesesnél is gondoljunk bele, hogy a bioritmus felrúgása mennyire összeborítja a cukrot. Úgyhogy ez speciel ritkának ugyan ritka, de közel sem ismeretlen jelenség.

Az ő "vizesedése" nem magyarázható holmi distress vegetatív tüneteként, annál azért jóval durvább, na meg a distress azért nem szokott se romló anaemiával se lázzal járni (úgy értem periódikusan ismétlődő, rekurrens lázzal. Még az a szerencse, hogy minden tekintetben orientált, éber, mert tényleg már rég bedugták volna valami pszich elfekvőbe, aztán egy hét múlva kapom a hírt, hogy meghalt. Na nem, pont ezt nem szeretném megvárni, és én ezért gondoltam elsősorban valami brutális hormon-összeborulásra, csak hát ezek annyira speckó területek, hogy egy "sima" kórházi kivizsgálás nem tud ezekre a jelenségekre magyarázatot adni, eleve a kezük is meg van kötve a vizsgálatok terén, az amolyan alap-rutinokon meg már túl vagyunk. Valami jó endokrinológiai klinika kellene, vagy épp az egyik értelmesebb szakorvos sokat vakarta a fejét, aztán neki se jutott más eszébe, minthogy Ritka Betegségek Tanszéke, Debrecen ...

Sztem előbb-utóbb az lesz, hát itt a jó példa most, amiket ti is írtatok, hogy semmilyen objektív tény nem számít, csakis pszichés tünet lehet. Azért ennyire ne egyszerűsítsük le, és kiemelem, hogy tehát pont pszichés területen minimális kóros eltérés sincs!

2015. febr. 27. 09:06
 9/9 A kérdező kommentje:
egyébként hops, elolvastam megint amit írtál, és az a HIV nem is annyira hülyeség, na azt tényleg érdemes lenne megnézni, azért úgy másképp festene ez a rengeteg "rejtély" ...
2015. febr. 27. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!