Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Help! Mit tehetünk mi?

Help! Mit tehetünk mi?

Figyelt kérdés
Édesanyám 52 éves, nagyon magas pozícióban dolgozó nő, ezért állandó stresszes helyzetben van. Veleszületett szívbetegsége van, un."mitralis prolapsus". Ez szokott nála problémákat okozni régebben is, gyakoriak voltak a kisebb szívritmuszavarok, "melléütések" ilyenek, de nem volt annyira vészes. Ám most már hosszú ideje gyengélkedik. Hetekkel ezelőtt kezdődött egy megfázással. Azóta megállás nélkül köhög (régebben ez mellékproblémaként is felmerült a szívritmuszavarok mellett, így most nem tudom hogy a megfázás maradványa e vagy a szív miatt köhög e durván) valamint jó egy hete ÁLLANDÓ ritmuszavarai vannak. Durván és folyamatosan melléüt. Ma végre elment orvoshoz. Ott meg is EKG-zták, és hát azon is egyértelműen látszott a nagy baj. Sürgős vizsgálatra megy szerdán a balatonfüredi szívkórházba, de addig is nagyon félünk hogy mi lesz. Néha már a legrosszabbra gondolok én is. Az orvos is azt mondta hogy fél, mert nagyon komoly a baj. Mit tehetünk mi, a család? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Nagyon kérem, hogy segítsetek!!
2010. febr. 8. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szívderítő a helyzet, de szerencsére komolyabb helyre kerül, ahol A-tól Z-ig kivizsgálják. A stressz bizony betett, és a megfázás is. A köhögési rohamok amúgy is megemelik a pulzusszámot, de nála ez súlyosbította a helyzetet.Többet én sem tudok, lényeg jó kezekbe kerül, és ha túl lesz a nehézségeken, valamint a gyógyulás útjára tér. mindenféleképpen állítsa le magát és éljen kíméletesebben. Első az egészség. Jobbulást édesanyádnak!
2010. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hat en olvastam errol mar eleg sokat mivel a ferjemnek ez vagy hasonlo szivritmiszavara van.Egyszeruen csak nem tulajdonitanak neki nagy jelentoseget.Ha nagyon nagy merteku akkor szugseges lehet muteti beavatkozas ami megkozelitoleg sem olyan veszelyes mint masfajta szivrendellenessegeknel.Persze nem vagyok szakerto de szerintem nyugodjatok meg mert nem eletveszelyrol van szo

[ha csak ez a problema es nem tarsul melle valamilyen masfajta betegseg}

2010. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami keveredik. Mitrális prolapszusom nekem is van, arra azt mondta az orvos, hogy nem betegség, hanem állapot. A ritmuszavar ettől független lehet, nem a prolapszus okozza. A prolapszus a bal pitvar és a bal kamra közötti billentyű előreesése, amely esetenként a vér kisebb-nagyobb mértékű visszaáramlását okozhatja, de ritmuszavart nem.
2010. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. Elég elterjedt szívrendellenesség. A ritmuszavart nem okozza önmagában, ahhoz mindig társul valami. Nekem a kisfiammal várandósan voltak ezek a tünetek (akkor derült ki, hogy mitrális prolapszus van a háttérben), UH-n még láttam is, ahogy félrever, basszus, durva volt. A kislányommal várandóan az EKG-m viszont maga volt a tökély, pedig az állapot ma is megvan. Inkább csak hajlamosít ezekre a betegségekre, ha nem vigyázunk rá. De ne idegesítsetek, mert most én is nagyon szarul vagyok, ha nem is kv., de vállalkozó, napi stressz szintje hol magas, hol normális, de sose alacsony, és ráadásul pánikbeteg is vagyok emellé... :S
2010. febr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kiderült, hogy "csak" egy durva lefolyású hörgőgyulladás volt, ami ráment a szívére. Szerencsére már sokat javult az állapota!
2010. febr. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!