Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves vagyok.Látszólag átlagos, normális életem van. A környezetemmel egészen jól elhitetem hogy minden rendben van és jól érzem magam, de nem ez az igazság. 2014. áprilisában kezdődött nagyobb vonalakban kibontakozni ez a dolog. Kövérnek és szerethetetlennek tartottam magamat (a mai napig nem változott) ezért úgy gondoltam fogyni szeretnék. Nem volt semmi drasztikus. Az azelőtti "étrendemhez" képest a cukor és a lisztes péksütik, tészták visszaszorítása elég volt ahhoz hogy beinduljon a fogyás. Meg is lett az eredménye. Egy hónap múlva a szülinapomon már kifejezetten csinosnak éreztem magam és roppant büszke is voltam. Mégis motoszkált bennem valami furcsa érzés miközben a tortámat ettem de nem tulajdonítottam neki különösebb figyelmet. Ahogy elkezdődőtt a nyár még egy picit fogytam és csodásan éreztem magam. A reggeliket gyakran kihagytam vagy egyszerűen egy kávéval letudtam az egészet. Aztán elkezdődött a nyári gyakorlat. Igazán csinos akartam lenni mert egy kiszemelt fiú is ott volt és jó benyimást szerettem volna kelteni valamint így próbáltam elhessegetni a gondolatot hogy van ott egy idegen (viszonylag duci, nem tudom ez fontos-e) lány akivel úgy tűnt tetszenek egymásnak. Úgy gondolom komoenzálni akartam (akarok?). Ha nem lehetek én az érdekes, kedves, bájos akkor én leszek a vékony. A gyakorlaton volt hogy tulajdonképpen koplaltam és az egész napi bevitelem kimerült egy doboz energiaitalban. Vége lett a gyakorlatnak viszont ekkor diákmunkásként dolgozni kezdtem. Napi 8 óra fizikai munka. Nem voltam hajlandó nem diétás ételt enni, ha viszont mégis csak ilyenre volt lehetőség akkor konkrétan kisebb hisztirohamot kaptam. Bevallom étkezéseket sumákoltam el és a munka utáni időszakban napokig csak ágyban feküdtem erőtlenül. Ekkor nyomhattam 50kg-ot a magam 172 centijéhez. Készültek akkor képek rólam és hirtelen borzasztó soványnak láttam magam. A melleim teljesen eltűntek és ez megijesztett. Hirtelen elkezdtem enni. Buktát, csokit, tésztát stb. De ez nem tartott tovább 1-2 hétnél ismét kevés ételen éltem. Napközben receptoldalakon lévő süteményekre csorgattam a nyálam és arra gondoltam hogy ilyeneket fogok enni sulikezdéskor. Borzasztó nagy önkontrollom volt. Aztán szeptember lett..és robbant a bomba.A barátnőm megjegyezte hogy már nem tetszenek neki a lábaim, mert túl vékonyak. Repülni tudtam volna örömömben de nagyon ideges voltam a suli miatt és igazából kiéhezett(!) is. 1 egész hónapon keresztül kekszek, sütik, csoki. Minden efyes nap egy hónapig. Az eredmény a combomon és a hasamon látszott. 56 kilót nyomtam és borzasztóan kövérnek és otrombának láttam magam. Hát újra diétába és sportba kezdtem de a nyári súlyomat már sehogyan sem tudtam visszaszerezni. Most ott tartok hogy mindrn egyes kalóriától félek, rettegek a tiltott kajáktól, addig sportolok amíg már rosszul leszek, kihagyok egy-egy étkezést vagy akár egy egész napot, az xxl-es ruhákat nézem pedig tudom hogy kisebb vagyok de nem bírom belátni, sírok a látványtól fürdés közben, vagdosni kezdtem magamat a depresszióm leküzdésére, újabban pedig hashajtó teát is használok és néha hánytatom is magam. Kilátástalannak látom a helyzetet és úgy érzem ez fog a sírba vinni. Ez a dolig hazuggá és csalóvá tett. Szuicid gondolataim is vannak. Azt érzem csak teher vagyok a barátaim és a családom számára és jobb lenne nekik nélkülem. Egy megoldandó problémának érzem magam. Semmi emberi értékem sincs.


Hol a kiút?



2014. dec. 22. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter. Más nem.
2014. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez Anorexia, Bulémia...

Olvasd el ezt:

[link]


Beszélgess ezekről a családoddal, barátaiddal, tölts el velük minél több időt.

Én apával-anyával leülnék beszélgetni (persze fogalmam sincs, hogy milyen a kapcsolatod velük...)

2014. dec. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tisztában vagyok vele hogy tulajdonképpen testkép- és evészavarom van. Hallottam néhány esetről ahol a beteg konkrétan saját magát gyógyította meg. Mindenképpen ezt szeretném először megpróbálni. A szüleim elváltak és nem gondtalan az életük. Nem akarok csalódást okozni nekik és fájdalmat (bár szerintem eddig is ezt tettem). Annyit tudok hogy nem akarok egy nap beledögleni ebbe. Viszont azt is érzem hogy csak akkor lennék kész a gyógyulásra ha már számomra elfogadható külsőm lenne. Érdekes, nagyon kíváncsi lennék hogy hol van a probléma gyökere pszcihésen. Talán a szüleim kapcsolata, vagy a velem való viszonyuk? Esetleg valami más? Érdekes.

2014. dec. 23. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nem, akkor egy iskolapszichológus. Minden oktatási intézményen keresztül el lehet jutni hozzá - gondolom suliba jársz. Diszkréten kérdezz meg egy szerinted készséges pedagógust, hogy hol találod meg.
2014. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pszichológus, nem pszichiáter. Ott már bajok vannak ha pszichiáterhez kell menni. :D 16 éves vagyok és nekem is súlyproblémáim voltak. Ott rontottad el, hogy éhezteted magadat. Rengetegen tanúsítják hogy koplalással sokat lehet fogyni. Igen, ez tulajdonképpen így is van. De nem zsírból fogysz, hanem izomból. Ha valakinek nem tetszik az alakja akkor nem a könnyebb utat kell választani. Ez az egész éheztetés dolog nem olyan egyszerű. Tenni akarsz azért, hogy megfelelj magadnak.. de közben az egyik lehető legrosszabb dolgot műveled a testeddel és az egészségeddel. Testképzavar és önbizalomhiány a legszörnyűbb dolog ami szinte minden tinédzsernél is bekövetkezik. Én most is azon a véleményen vagyok, hogy az izmosabb nők (nem a bodybuilderekre gondolok hanem ilyesmikre: [link] a legjobbak. Sportolj és étkezz egészségesen. Szerintem ennyi a titka. Legalábbis nekem bevált. Egészséges étkezés alatt azt is értem hogy napi 3 az alap de rengetegen a napi 5-öt is tanácsolják. Én 2012-ben és 2013-ban voltam depressziós és voltak szuicid gondolataim. A pszichológus nem segített. Szerintem a legjobb olyannal beszélni aki tudja mi zajlik benned. Nekem írhatsz ha gondolod. Szívesen 'meghallgatlak'. Vagdosást felejtsd el, jó? Én is annyira bánom, hogy tettem és most életem végéig emlékeztetni fognak a hegek, amik már majdnem 2 évesek de borzalmasan néznek ki. Kitartást, remélem nemsokára jobban leszel. :)
2014. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!