Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a torkom és nem...

Nagyon fáj a torkom és nem tudok nyelni elmentem orvoshoz de nem mondott rá semmit. A többi lent!?

Figyelt kérdés
Szombat óta nem tudok nyelni iszonyuan fáj a torkom és úgy érzem, hogy be van tagadva hétfőn elmentem orvoshoz és annyit mondott csak, hogy piros és nem irt fel semmilyen gyógyszert....igazolást is csak keddig kaptam, de nem múlik sőt úgy érzem, hogy rosszabbodik....nem tudok nyelni, fáj a torkom, ha a rubophen-t beveszem akkor meg akad a tokromon ott ahol érzem, hogy be van dagadva, estére mindig hőemelkedésem van minden nap
2014. nov. 18. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz nyelni Menj el fül-orr-gégészhez.
2014. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gargarizálás sósvízzel: 1 evőkanál konyhasó 1 dl vízben. Nyilván benyaltál valami vírust. Torokfertőtlenítő pasztilla.
2014. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok folyadék (víz, koffeinmentes tea cukor nélkül), fokhagyma, csípős dolgok, C-vitamin, pálinka (max napi egy feles, mert vízelvonó), ágyban fekvés. Nekem ezek szoktak segíteni. Torokra ami még nekem bevált, az a szegfűszegolaj, 2-3 csepp egy pohár vízbe és azzal gargalizálni. De ha nincs olaj, akkor az is jó ha összerágsz egy-két egész szegfűszeget, nagyon csíp és lezsibbasztja az egész szád és torkod, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatású.
2014. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fül orr gégészet

Ott megtudják nézni rendesen a torkod (pl gégetükrözés) és adnak gyógyszert.

2014. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sós vizes gargalizálás, sok folyadék (meleg de nem forró tea, tiszta víz), gyömbér, fokhagyma, méz
2014. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Ki próbáltam 1 2 ötletet de holnap megyek vissza orvoshoz mert nemtudok enni, inni semmit
2014. nov. 18. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne a háziorvoshoz menj, hanem a gégészhez.
2014. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!