Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akiknek volt már haspuffadása...

Akiknek volt már haspuffadása vagy lisztérzékeny, vagy akárki kérem írjon. Nálam lehet komolyabb baj vagy csak híztam és rossz a testtartásom? (kép)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Mindig is vékonyka voltam. Az utóbbi időben (1-f2hét)figyeltem fel arra,hogy kicsit megnőtt a hasam.Lehet már hamarabb is ,nem tudom de most figyeltem fel rá.Olyan mintha fel lenne puffadva,vagy nem tudom.De semmi más mellékhatást nem érzékeltem, nem fáj se semmi.

Viszont felszedtem pár kg-t mert kb 3 hónapja csak 54 alig voltam,most meg 57 és fél. Lehet lisztérzékeny vagyok,vagy haspuffadásos ilyen sok ideig?Vagy csak simán felszedtem pár kgt a sok evéstől és a hasamra ment fel inkább? Vagy amiért sokat ettem és nem edzettem hasra "kitágult"?

Egyébként apukám is ilyen alkatú volt, vékony de a hasa mindig kifele állt.

Másoknak mindig lapos,nekem meg csak inkább reggel de még akkor is kiáll kicsit.

[link]

A képen a 2-on normálisan állok,ahogy szoktam. a 3-on meg ahogy mondani szokták"Ki a mell,be a has "állás, 4-en meg ülő helyzet.

Ti mit gondoltok,lehet valamilyen komolyabb bajom?


2014. szept. 3. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a testtartásod tényleg nem tökéletes, de 1-2 hét után nem kell messzemenő következtetéseket levonni és lisztérzékenységet kiabálni. Nyáron elég sokan puffadnak, mert zöldség-gyümölcs szezon van, több ilyesmit eszik az ember és soknak van ilyen hatása is. Nem lehet esetleg nálad is ilyesmi oka? Gondold végig miket ettél mostanában.

De lehet az izomtónusod miatt is, gyúrhatsz kicsit hasizomra, az összetartja az embert, hátizomra is mehetsz, jót tenne szerintem, esetleg gyógytesi nem opció?

Vagy valamiért sérült a bélflóra. Elég hozzá egy kis nyári vírusfertőzés, netán gyógyszerek. Probiotikumokkal próbálkozz talán, bár nem egyértelmű, mennyiben segít, de hátha. :)

De ha megnyugtat, menj el dokihoz, mert biztosra egy kép alapján nem tudunk mit mondani. Egy rutin vérkép kiindulásnak jó, ha erősen vashiányos vagy, netán mindig is az voltál, akkor érdemes lisztérzékenységet is nézni. Pusztán két hét puffadás miatt még nem gyanakodnék erre.

2014. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát sok zöldséget és gyümölcsöt eszem,ez tény,de sose puffadtam tőlük.

Már rég nem voltam beteg, megfázva sem, így gyógyszert sem szedtem, csak féreghajtót kb 3 hete.

2014. szept. 3. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Féreghajtó... hát akkor arrafelé kéne inkább keresgélni, nem? Gondolom nem poénból szedtél ilyesmit, jó lenne visszamenni a dokihoz ellenőrizni minden oké-e.
2014. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azóta voltál vele orvosnál? Kiderült mi volt a bajod?
2014. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!