Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy futással...

Lehetséges, hogy futással sikerült csak az egyik lábamat megerőltetnem, vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Minden este szoktam futni 2 km-t, ami annyira nem sok. Múlt vasárnap egy haverom megpróbálta megtippelni a súlyom, és 7 kg-mal többnek nézett!

Úgyhogy hétfőtől csütörtökig emeltem az adagot, csütörtökön már 4.5 km-t futottam le.

Aztán pénteken nem mentem, ma pedig nagyon fáj a jobb combom középső része egy kis területen. Eleinte csak akkor fájt, ha emeltem, pl. lépcsőn felfelé, aztán egyre rosszabb, most így, ülve is fáj, és olyan, mintha nehéz lenne. De semmi külső jele nincs.

Mit csináljak? Ha nyomkodom, még jobban fáj? Elmúlik magától?


2014. aug. 16. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan húzódás, ami részleges izomszakadást jelent, vagyis az izom rostjai picit eltávolodnak egymástól - //tehát nem úgy szakad, mint pl. a papír, félreértés ne essék//


Ha van erre krémed, voltaren, flector, akkor ezekkel kenegesd napi 3-4 alkalommal. Gyógyszertárban vény nélkül kapható.

Esténként pedig próbáld meg borogatni és semmiképp ne erőltesd, mert csak rosszabb lesz.

Igen, magától is elmúlhat, de elég hosszadalmas, nem 1-2 nap, akár 2-3 hét is lehet. Ha kenegeted, hidegvizesen borogatod, jegeled, akkor gyorsabban gyógyul.

//a hideg összébb húzza az izomrostokat.//


"Múlt vasárnap egy haverom megpróbálta megtippelni a súlyom, és 7 kg-mal többnek nézett!" - nos, mivel ez egy tipp, nem kell miatta megijedni, nem dől össze a világ, nem mindenki tud ügyesen tippelni...

2014. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, az van itthon :) Ja, meg azt kihagytam, hogy forró a helye.

Én is ilyesmire gondoltam, de nővérem ilyesztgetett minden hülyeséggel, meg nem tudtam, mennyi idő alatt gyógyul.

Azt meg csak azért írtam le, mert így utólag már röhögök magamon, gondoltam, röhögjön más is ;)

2014. aug. 16. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha forró a helye, akkor mindenképp borogasd!

Jobbulást! :)

2014. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól teszed, hogy futsz, de ne fuss ilyen bután. Nem lehet 3 nap alatt 2,5km-rel emelni az adagot, ha addig csak kettőt futottál! A futás nagyon megterhelő az izmokra, ízületekre, keringési rendszerre nézve is. Csak ez az egy tested van. Ha még tudni akarsz futni 10 év múlva is, akkor adjál neki időt a fejlődésre.

Alsó hangon néhány hét alatt kellett volna 2,5km-t emelned (de néhány hónap sem túlzás), nem 3 nap alatt.


Most valóban nem futhatsz vele néhány hétig, cserébe ha fokozatosan futottál volna, minden nap égethetnéd a zsírt. Gyógyulj meg, és ha újrakezded, ésszel! :)

2014. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom, igazatok van :)

Egyébként egy mozgásforma van, aminél nem érzem, és az a görkorizás.

2014. aug. 17. 07:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!