Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kígyó/sikló fóbia leküzdése?

Hallode kérdése:

Kígyó/sikló fóbia leküzdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van nekem egyfajta kígyó fóbiám, amit nagyon szeretnék leküzdeni. Ott kezdődött az egész, hogy kisebb koromban nézegettem interneten róluk videót (ilyenkor még nem féltem tőlük) és az egyikben az történt, hogy egy akváriumban volt és tartották neki a patkányt felülről. 3 perc várakozás után hirtelen megugrott, és bekapta a patkányt. Engem ez a hirtelen mozdulat nagyon megrémisztett, és azóta félek tőlük. Ha meglátok tv-ben egyet vagy akár interneten egy sima fotót, akkor egyből a szemem elé teszem a kezem, mert megrémülök.:( Nemrég az erdőben sétáltam, észrevettem egyet és üvöltözve, levegő után kapkodva, sápadtan futottam ki.

Nagyon szeretném leküzdeni, nem tudtok valami tippeket adni? Kihez tudnék fordulni, akármi. Nagyon megköszönném a segítséget!


17/F



2014. júl. 21. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! :) elnézést hogy nem magára a kérdésre válaszolok de nekem ugyanez a problémám teljes mértékben csak a pókokkal, szóval tudom milyen érzés! Úgyhogy ha valaki tud segíteni azt én is megköszönném a kérdezővel együtt :)
2014. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben gyakran az a bevált módszer, hogy fokozatosan szembesítenek a félelmet keltő ingerrel, amíg meg nem szokod, és nem félsz tovább tőle. Egyébként evolúciósan kódolt a kígyóktól való félelem, szóval teljesen csak nagyon kevés ember tudja leküzdeni.
2014. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nekem a vállamra raknának egy pókot én üvöltve sikítva kirohannék a szobából és egy lapáttal visszatérve addig ütném amíg mozog...........
2014. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy _fokozatosan_ :)
2014. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor én menthetetlen eset lennék. Már akkor is elájulnék ha képen mutatnának egyet akármennyire erősködnek.
2014. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most nézegetek googleba róluk képeket, aztán majd szeretnék videókat is, a többit még nem tudom. Igyekszem leküzdeni a félelmemet, a többieknek is ezt a folyamatot javaslom. :)
2014. júl. 23. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!