Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már egy ideje nem hat a...

Már egy ideje nem hat a koffein, lehet hogy van valami betegségem?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: pár hete észre vettem, hogy nem pörget fel a kávé úgy mint régen. Bár elég fiatal vagyok, és sokan mondják, hogy nem kéne, de 12-13 éves korom óta kávézok. Az elmúlt évben sokszor volt, hogy napi 2-3 bögre kávét is megittam, de mostanában ez nem hat semmit, nem érzem azt mint régen, a mennyiség nem csökkent, de ugyanolyan fáradt vagyok, mint mikor nem iszom.

Lehet valamilyen betegségem? Mi lehet az ok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

17F



2014. júl. 11. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen betegséged nincs, egyszerűen hozzászokott a szervezeted. Ennyi.
2014. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, erre gyanakodtam én is:/ köszönöm a választ!
2014. júl. 11. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Hozzászoktál. Egyébként 14 éves vagyok, az egész rokonságom kávézik, nagyon durván... :D (például.: éjjel 2 felébred nagyapám, nem tud aludni mit csinál?: KÁVÉ) Másik nagypapám pedig este 6kor is lazán... :D Egyébként én alkalomszerűen, 2 naponta, vagy több/kevesebb szoktam, és semmi hatását nem érzem, ha enhén fáj a fejem, akkor jó. 14/f
2014. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Úgy hívják ezt, hogy koffeinfüggés.


Vegyél koffeinmentes kávát és azt iszogasd egy fél évig. Utána visszatérhetsz a koffeinhez. Közben pedig ajánlom a jó erős fekete teát, abban tein van, nem koffein, de elég jól hat és hosszabb távon, mint a koffein.

2014. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az teljességében nem igaz, hogy a koffein tartalmú italok nem hatnak semmit... mert ha például megiszok fél liter energia italt(nagy ritkán), az nagyon is felpörget, de ezek szerint biztos van benne valami más is, ami a kávéban nincs, de eléri a "kívánt hatást"
2014. júl. 11. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

12-13 éves korom óta kávézok

No comment.

2014. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!