Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Energia italok miért is károsak?

Energia italok miért is károsak?

Figyelt kérdés

Üdv


Sok szülő óvja a gyerekét, illetve sokan mondják, hogy az energia italok milyen károsak, és főleg a koffein miatt mondják. Az energiaitalok átlagosan (a legtöbb) 32mg koffeint tartalmaznak 100ml-enként, vagyis a kisebb 250ml kiszerelésben 80mg koffein van, de még ha fél literes (500ml)-es kiszerelést iszik valaki az is max 160mg koffeint tartalmaz, és az orvosok szerint, a napi mérsékelt koffein mennyiség, ami még elfogadható, az 300mg. Szóval ha még egy nagyobb energia italt is iszik valaki, az is kb. 160-200mg között van, és ez még mindig kissebb mint a mérsékelt 300mg. Szóval most ettől miért is lenne káros?



2014. jún. 12. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szénsavassága és a cukortartalma sokkal károsabb. Ráadásul itt ugye most gyerekekről van szó, míg a napi ajánlott mennyiséget szerintem felnőttek számára állapították meg.
2014. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Taurin is van benne, aminek a hatása hasonló a koffeinéhez. Nem tudom, hogy mennyi az elfogadott mennyiség, de én már egy kis üvegtől is rosszul leszek, egy kávétól pedig nem, tehát valószínűleg sok benne a koffein, taurin. Gyerekeknek alap, hogy nem adunk serkentőszereket. Felnőtteknél pedig kimondottan veszélyes az energiaitalt alkohollal keverni, ez rá is van írva.
2014. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert felpörgeti a szervezeted, olyan energialeadást produkálva, amit alapesetben nem tud kompenzálni, azért "káros".


Btw, bármi is van árírva, rendszeres fogyasztók a környezetemben napi 1 (ami az ajánlott maximális adag) fogyasztása esetén hosszútávon (2-6 hónap) rendszeresen panaszkodnak.


A koffein és taurin (meg analógjai) a hatóanyagok, mindkettőt figyelmebe kell venni.

2014. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De már nincs is taurin bennük, max a redbullban, a hell, burn, monster, stb.-ből már kivették, helyette l-arginin meg l-karnitin van
2014. jún. 12. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Birom, hogy ilyen kerdesnel mar megint olyanok okoskodnak, akiknek fingja nincs, mi van az energiaitalokban. Fogjatok meg egy random dobozt a polcon a boltban, es keressetek meg az osszetevok kozott a taurint, aztan jelentkezzetek, ha megvan. Magyarorszagon hivatalosan forgalmazott energiaitalokban NINCS taurin.
2014. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gtgunár válasza:
Nem káros, csak akik eladják a 0%-s "gyümölcslevek"-t azoknak minden úton ki kell szorítani az alternatívákat. A legtöbb energiaital több növényi összetevőt tartalmaz, mint az olcsó szörpök és "gyümölcslevek", a koffein pl kávészemekből van kivonva.Az aloe verás energiaitalnak(amit egy félreeső boltban vettem ami csak egzotikus márkákat árult),70%(!!!) növénytartalma volt(persze az aloe verát kezelni kell, anélkkül 2 perccel leszedés után már semmit sem ér, de a hatásából ítélve kezelve volt, és éreztem az aloe vera darabokat). A monster rehab meg a Ribizlis Hell is 40% körül mozog amikor a legdrágább szörpök 35%-ot tudnak.Egy gyereknél max a függőség lehetne baj, de ha a szülő nem vesz túl gyakran, ez a veszély nem áll fenn. A modern energiaitalok nem ütnek, mert sokszor lettek gyengítve egy-egy hülye miatt, aki annak ellenére, hogy mondjuk szívbeteg volt, bevert hármat zsinórban húzóra. Én nem vagyok szívbeteg és ezt megtudtam csinálni éjgyomorra, anélkül, hogy bajom lett volna, szóval, ezek igazából veszélytelenek(igaz 75 kg vagyok meg 187 cm). De ha az ember a kólát nem éjgyomorra issza, attól sem lesz semmi baja. A drogok között is van néhány ami az ítélőképesség rövidtávú kikapcsolásán kívűl nem okoz semmit, az LSD pedig csak akkor veszélyes, hogyha vezetés közben flashbacked van. Ellenben az alkohol utcán szabadon fogyasztható, a cigit ott szabadon lehet szívni, annak ellenére, hogy ezek erős ideg- és sejtmérgek, de hát ezeknek nagy a felvevő piaca és félnek a hőbölgéstől.
2014. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!