Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom tőle?

Lehet bajom tőle?

Figyelt kérdés
Sok energiaitalt iszok munka miatt, mert kávét nem szeretem és az energiaital minden reggel jólesik... viszont a szívem szúr mindig tőle nagyon.. Ha továbbra is iszok és nem veszem figyelembe hogy talán attól szúr a szívem lehet komolyabb bajom?.. Már annyit nem iszok mint amit ittam régebben napi4-5 volt ami magas koffeintartalmú mára már 3naponta..

2014. ápr. 17. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, és vedd komolyan a szervezeted figyelmeztetését.
2014. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
28%

Ez inkább beképzelés, minthogy tényleg bajod legyen tőle. Az energiaitalokban nincs több koffeint mint egy kávéban. És jóval jellemzőbb, hogy valaki 2-3 kávéval indítja a reggelt, mint az, hogy 2-3 energiaitallal.


Persze a napi 4-5 az túlzott, de mikor huzamosabban napi 2 energiaitalon éltem, semmi bajom nem volt tőle. Egy idő után a szervezet megszokja, és "nem hoz lázba".

2014. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár lehet. De jobb lenne leszokni ezekről a löttyökről.
2014. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy beképzelem mivel ÉKG is kimutatta h vmi nincs rendbe a szívemmel :)

És jóval több a koffein mint egy kávéban! Mindenkinél máshogy alakul van akinél semmi nem jelentkezik.. nekem csak akkor szúr oldalt ha energiaitalt iszom. Le kéne de mivel kv-t nem iszom így az tart ébren ha reggel felkelek

2014. ápr. 17. 19:02
 5/9 bumbi02 ***** válasza:

Egy Red Bullban 32 mg /100ml koffein van, míg egy duplakávéban 50-175mg/100ml, míg egy hosszúkávéban 40-80 mg /100ml. Csekély matematikai ismereteim azt mondják, hogy még a 40, és az 50 is több mint a 32, nem hogy a 175, vagy a 80.


És az EKG-dra rávolt írva hogy az energiaitaltól van? Persze, nem kizárható, hogy attól van, de manapság, a felületes túltájékozottság világában, egyre több ember hipohonderkedik. Ha nem folyna a csapból is az, hogy az energiaital káros, meg se fordult volna a fejedben, hogy attól van.


Mellesleg napi 600mg koffein felett beszélhetünk koffein mérgezésről, a napi 130-300mg koffein még mérsékeltnek számít, tehát nem káros a szervezetre.


Amúgy meg, ha komolyan aggódsz magadért, nem csak itt gyakorikérdéseken akarsz vitákat generálni, akkor orvoshoz menj ezzel, és ne itt kérdezősködj, mert kevesen vannak itt szakképzett, hozzáértők.

2014. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igy van,az energiaital nem a koffein miatt karos, hanem a tobbi szemettol, ami benne van. Viszont az innentol meg tokugyanaz, mint akarmelyik szensavas udito, ami persze szinten nem egeszseges, de azert kicsit el van tulozva ez, hogy az energiaital mennyire karos.
2014. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bumbi02 ***** válasza:

Milyen "szemét" van benne?


Cukortartalma miatt biztos nem kéne ördögnek beállítani, hisz a babaételekben, joghurtitalokban, müzliszeletekben, zacskós kakaóban jóval több cukor van, mint egy energiaitalban, vagy kólában. Taurin? Az anyatej is tartalmaz taurint, illetve sok hús is. Amit 2 energiaitalból beviszel taurin, az nem igazán fog ártani.



Akinek két energiaitaltól szúr a szíve, és nem beképzeli, annak a szívével van baj(ha ekkora koffein mennyiségre így reagál), és nem az energiaitalra kell fogni.

2014. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elolvastad, amit írtam? Ugyanazt állítom, amit te. Egészségesnek nem mondanám, de nem károsabb, mint a többi dolog, amit egy átlagember bevisz a szervezetébe.
2014. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát szerintem ha egy hónapban egyszer iszol akkor nem. Én is úgy szoktam és semmi bajom. 13/F
2014. ápr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!