Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vki eltudná magyarázni a...

Vki eltudná magyarázni a műtét kockázatait?

Figyelt kérdés

Kiskoromban, ha jól tudom '96-ban vagy '97-ben kivették az orrmandulám, mert horkoltam.

2011-ben újra elkezdtem horkolni, először még halkabban, most már úgy horkolok, mint egy vaddisznó lány létemre.

Ha jól tudom, nem nőhet vissza az orrmandulám, ha az egészet eltávolították, ebből feltételezem, hogy nem műtötték ki az egészet.

Mivel kollégiumban lakom, zavarja a szobatársaimat, amiért horkolok. Ettől iszonyat rosszul érzem magam. A másik az, hogy nem merek ott aludni a barátomnál sem emiatt.

Milyen kockázatai vannak ennek a műtétnek?

Nem tudom, hogy számít-e egy ilyen műtétnél, de elég rossz a szemem (-7; -8,5), és túlműködik a pajzsmirigyem.



2014. jún. 16. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az orrsövényferdülésem miatt horkolok, lehet neked sem a mandulád az oka. Bár nekem (is) a garatmandulám visszanőtt 35 év után (jobb oldali)a kemoterápia után.


Minden műtétnek vannak kockázatai, én mindig altatásban végeztetek el mindent, mert nagyon ideges vagyok és így könnyebb nekem. Például az altatás kockázata, hogy van rá esély, hogy sosem ébred fel az ember. A mandulaműtétet sokan felnőttként csináltatják meg, szerintem elég biztonságos ahhoz, hogy megcsináltasd.

2014. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az oldaladon fekve aludni, és ne aludj a hátadon. A hátadhoz tegyél egy nagy párnát, hogy ne tudj a hátadra fordulni, amikor alvás közben forgolódsz. Ha a párnád nagyon alacsony vagy nagyon magas, próbáld meg alacsonyabbra tenni, vagy megmagasítani. Ha túlsúlyos vagy, meg kell próbálnod fogyni, ez többnyire sokat használ. Van egy nagyon jó szemtorna, azt próbáld ki, valószínűleg használni fog, itt a linkje: szemüveg a kukába: https://www.youtube.com/watch?v=u606i4JchnM
2014. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!