Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt is el kell mondani egy...

Ezt is el kell mondani egy altatóorvosnak műtét előtt?

Figyelt kérdés
Néhány hete megharapott egy kutya. Kaptam tetanuszt, majd másnap tele lett a lábam piros kiütésekkel, mintha allergiás reakció lett volna. Nem mentem el orvoshoz, mert keresztanyám szerint felesleges lett volna. Viszkettek a pöttyök, majd pár nap múlva elmúltak. Lehet a tetanusz valamelyik összetevőjére voltam allergiás.
2014. jún. 11. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el. A műtét alatt nem fogsz ugyan olyan tetanusz kapni, de jó, ha minél több helyen nyoma marad annak, hogy allergiás reakciód volt egy bizonyos készítményre. Előfordult nem egyszer, hogy az egyik papíron szerepelt, hogy a beteg egy bizonyos valamire allergiás, a másikon nem, és ha nem nézzük össze a kettőt, baj lehetett volna (a beteg épp nem volt "tárgyalóképes" állapotban, hogy megkérdezzük).
2014. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aranyos. Sokkal hamarabb elmondod, mint ahogy itt kiírod a kérdést meg elolvasod a válaszokat, nem? Aztán ha nem fontos neki, úgyis szól.
2014. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!