Hogyan lehetne leküzdeni?
Ez a cukor/keményítőevéssel együtt jár.
Sokat kéne gondolkoznod azon, hogy keményítő helyett fehérjét és zsírt egyél, szénhidrátot pedig csak a zöldségek formájában fogyassz (pl. a mardicsom, az jó volt).
Én abszolút hús és zöldség központú étkezést ajánlok a hozzámfordulóknak, egyéni érzékenységektől eltekintve még senki sem lett beteg (friss) hústól, tojástól, halaktól, zöldségektől, olajos magvaktól.
A tiszta, szénhidrátszegény, tej- és gluténmentes táplálkozás általánosságban igen jó közérzetet, energiaszintet és egészséges (nem zsíros és nem puffadt, gyulladásoktól nem gyötört) testhez segít minket.
Ez szerintem azért fontos, mert fontosabb dolgunk is van a Földön mint állandó éhségérzettel vagy betegségekkel foglalkozni.
Fél kiló zöldség + ennyi csirkemell még nem okoz betegségeket, elhízást, gyulladásokat, csak drága.
A joghurt (tej) vagy puding (tej, keményítő, cukor) már igen.
A csirkemellel az a baj, hogy zsírszegény. Senki nem szokott jóllakni csirkemellel, a saláta + csirkemell kombináció tipikusan olyan "diétás" kaja amivel hamar éhes az ember. A csirkének van bőre, zsírja. Így normális, tápláló és laktató. Csak a melle nem túl laktató, mint azt megtapasztaltuk.
A csirkemellhez bőven lehet enni zsírt, szalonnával lehet sütni, kókszzsírral vagy sertés zsírral. Én eleve jobban preferálom (laktatóbb és finomabb) a csirke combja.
Illetve gazdaságosabb és tápláló választás a sertéshús, amit kedvezőbb áron is be lehet szerezni, zsírtartalma miatt laktatóbb, jobb csak a köztudatban nem így szerepel.
Ennyi ötlet jutott most eszembe. Még valami?
Nem szeretem a sertés húst. :S
Par hete van csak,hogy ennyire megbolondultam, évekig nem volt problémám évessel, siman jol laktam bármivel.
Ez zavar, hogy mi történhetett, miért nem tudom megállni, hogy ne egyek?
Én azt tartom, hogy inzulinrezisztencia (így pl. éhségrohamok!) csak súlyosbodik, évekig nincs aztán bizonyos kor után pedig előjön.
Kinél 16 évesen, kinél 36 évesen vagy később. A testünk különbözik, de hosszú időn át sok káros hatás (például a sok szénhidrátfogyasztás) idővel probémákat okoz, amik előbb-utóbb meg is mutatkoznak.
Persze ez változik a genetikától függően, változik az életmódtól, ki mennyit és mit mozog.. :)
Álljatok le a keményítőről (lisztek, rizs, zab, kukorica, krumpli, bab) cukorról (feldolgozott termékekben cukorszirup) gluténról (búza, rozs, árpa) és a tejről (+tejtermkek)
Lehetőleg hamar :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!