Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dadogásomat, hogy tudnám...

A dadogásomat, hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
nem mindig van,csak akkor fordul elő,ha a szó k-val kezdődik és utána mássalhangzó áll.Mérnöknek tanulok tovább,és szeretném ha megszűnne,vagy mérséklődne.Nem szeretnék logopédushoz menni,mert nagyon messze van.
2012. ápr. 5. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A dadogás 100%-an megszüntethető.

Nem feltétlenül a logopédus az aki segithet neked, lehet hogy egy pszichológust kellene felkeresned, esetleg a körzeti dokit, aki minden bizonnyal automatikusan logopédushoz irányit elsőként, de vesd fel neki a pszichológus lehetőségét.

2012. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én logopédus vagyok, pont a dadogás az aminek általában marad valamilyen maradvány tünete. Főleg, ha felnőtt korban kezdik kezelni. Logopédus és pszichológus nélkül nem tudod leküzdeni. Hány éves vagy? Eddig nem jártál semmilyen terápiára?
2012. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dadogásleküzdésérekeressrá a neten, és akkor sok ötletet találsz a görcsök oldására, a majom és a hüllő harcára, valamint a hangos felolvasásra. Lehet, hogy segíteni fog, de nem biztos. Biztosabb a logopédus és a pszichológus.
2012. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. még oviban és általános iskolában jártam logopédushoz,és kb egy pár éve jött elő megint.
2012. ápr. 5. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!