Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a b@szogatás, a tesze-tosziság által okozott stresszt? (munkahelyi / iskolai / családi körben)

Figyelt kérdés

Anyám mindig azt mondta, hogy nyeljél kislányom. Rendesen belém is nevelte... Most tartok ott, hogy ha észreveszem magamon a jeleket - amiket mások okoznak a hülyeségeikkel, egyszerűen nem tudom kezelni, nem tudom kiadni :( Gondolom azért nem mert nem láttam viselkedési normákat anyámtól, apámtól, csak azt hangoztatták, hogy nyeljek...abból meg már elegem van


Pl.: a főiskolán elszúrtak egy hivatalos dokumentumot, és ujjal mutogatnak mindenkire, köztük rám is - hogy az én hibám, és eszük ágában sem lenne kijavítani a dolgokat. (persze nem az én hibám) Már odáig jutottam hogy az intézmény igazgatójának írtam e-mailt, hogy mi folyik a T.O.-n... Ez a dolog már kb két hete tart, de olyan szinten ki vagyok már, hogyha rá gondolok hevesebben ver a szívem, ordítani tudnék, és ha a főiskola a közelben lenne jó pár hátsó köszönő viszonyba kerülne a cipőm orrával...pedig nem vagyok egy verekedős típus. Persze tudom ilyen az élet, de ez a főiskola már réges régen túlmegy minden határon főleg amit az ügyintézés alatt alakítanak...:(((


Mindenki nyugodtnak ismer, akit nem lehet kihozni a sodrából, volt hogy néhány ismerősöm megjátszották a hülyét és képes voltam valamit 59 x is elmondani nyugodt hangnemben...de tényleg ami sok az sok... bennem meg csak gyűlik és gyűlik és egyre jobban érzem, hogy elhatalmasodik felettem... ilyenkor mindig elkezdek izzadni és remegni, mintha a hideg rázna...


Van valami ötletetek amit tudnátok tanácsolni, vagy Ti mit szoktatok tenni ilyenkor? Vagy esetleg egy jó könyv?


Apám, anyám nem támogat semmiben sem, sőt ha lehet úgy fogalmazni még egy lapáttal rá is tesznek, mert ők annak örülnek, ha én stresszes vagyok (sajnos)...


(pszichómókushoz, agyturkászhoz nem megyek, mert az hogy csak kibeszélem magamból ő meg bólogat nem segít :((( )


Bocsi hogy hosszú lett


2010. szept. 28. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok mint te.Csak nekem a munkahelyem stresszes.Ha sportolsz az jót tud temnni.Legalábbis nekem használ...egy ideig.Nekem már az sem,úgyhogy kíváncsi leszek a válaszokra...
2010. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál!

A sport eszembe jutott, a tenisz biztosan bejönne, csak az ismerőseim közül senki sem akarja kipróbálni -legalábbis most és velem :(


(lehet hogy ennyire látják rajtam hogy stresszes vagyok, és nem akarnak élő céltáblává változni a terepen?!? XD)

2010. szept. 28. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom tanácsolni, az igazságot és a magad érdekeit tartsd szem előtt. Ebben a világban átgázolnak a "jó" embereken sajnos. Tudom, én egy évig bírtam a munkahelyemen a dolgokat aztán a pszichiátrián kötöttem ki. Saját tapasztalat: a pszichomókusok nekem segítettek, rávezettek a helyes hozzáálláshoz és ki merek állni magamért-már. Én ajánlani tudom.

A sport az önbecsülésednek mindenképp jó. :)

2010. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sok szex is segít átvészelni a dolgokat, de ha egy aggresszív állapotot levezető sportra vágysz, akkor menj el bokszolni, vagy valamilyen küzdősportot űzz, ha lehetséges.

Bár olykor a sima futás is megteszi, mp3 a fülben, meditációs zene, természet... kikapcsol.

2010. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem a súlyzós edzés vált be.

A szex is jó,csak néha annyira ideges vagyok,hogy attól is elmegy a kedvem.

Még talán az is segít ha szabadidődben jó programokat szervezel magadnak(kirándulás,biliárd stb.)

28/N

2010. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!