Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ropognak a térdeim, mi a teendő?

Ropognak a térdeim, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, ropognak/ropogtak a térdeim, de csak mikor leguggolok, illetve csukló és boka is szokott, de az nem vészes, annál inkább a térdem. Minden guggolásnál, mintha el akarna törni és én ezt meg szeretném szüntetni, nem fáj (még?), de elég zavaró.

Nem tudom ez mennyire számít, de 17 életévemben járok és fiú vagyok.



2014. márc. 30. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ropogás nem betegség, hanem egy korábbi izületi gyulladás miatt hiányzik az izületi kenőanyag, ezért ropog.
2014. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És lehet valamit kezdeni vele, hogy ne adja ki ezt az "idegesítő" hangot? Vagy (ezzel a kérdéssel) menjek el orvoshoz?
2014. márc. 30. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Évtizedek óta ropogok, együtt kell élni vele sajnos. Van rá gyógyszer, de engem már nem zavar. A kezem pattog.
2014. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Ilyen alkat vagy (az ún. aszténiás testalkatnál szokott ez a jelenség nagyon gyakran előfordulni). Nekem is ropog és nem csak a térdem. Ez van. :)
2014. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Beleolvastam ebbe a linkbe, szerintem az lehet a gond, hogy koraszülött (7 hónaposan jöttem a világra, nem egész 1 kilóval) vagyok. Valószínűleg nem tudtam rendesen kifejlődni édesanyámban. De majd a gyógytornát lehet megpróbálom, hátha.
2014. márc. 31. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!