Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az arcomon lévő SEBHELYEKET,...

Az arcomon lévő SEBHELYEKET, HEGEKET mivel lehetne helyrehozni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és kb. fél éve kialakult nálam a LEGSÚLYOSABB akné. Persze próbáltam rá mindenféle szir-szar gyógyszertári kencét, de hogy,hogy nem nem segítettek.

Kicsit ugrok a történetben: voltam kozmetikusnál, amikor már semmi nem segített. Mondanom se kell, nagy hiba volt. Látszólag kicsit javult, de pár héten belül még durvább lett a helyzet :(( . Még több akné jelentkezett az arcomon (megjegyzeném, hogy a hátam, mellkasom is tele volt) és már katasztrófálissá vált az ügy.

DE!! még ennél is kegyetlenebb lett. ELFERTŐZŐDÖTT a az arcom, vagyis a rajta lévő pattanások.( az okát nem tudom, lehetséges, hogy a kozmetikai kezelés, de mivel már annyira durva volt, szerintem bármitől kialakulhatott). Na itt kezd félelmetessé és horrorisztikussá válni a story. Ordítani tudtam a fájdalomtól (fizikai, de egyben lelki is, persze itt a depresszió már nem kérdéses. Nyilvánvaló, hogy több hónapnyi akné, mennyire fel tudja borítani az ember bioritmusát és lehangolni a közérzetét.)

Még csak most mentem el a háziorvoshoz ezzel a tünettel (ha pontosabb akarok lenni, már voltam nála, de ő valami ecsetelőt írt, de nem mertem használni, és a kozmetikát is ő javallotta). Persze fogalma sem volt az egészről, pár gyógyszert írt fel (antibiotikum, gyulladáscsökkentő lemosó) aztán beutalt az SZTK-s bőrgyógyászatra. Gondolhatjátok, hogy a leghozzánemértőbb ember ült ott, valami kenőcsöt mondott, a háziorvos gyógyszereit jóháhagyta, plusz a SOTRET-et javasolta, oszt 1 hónap múlva kellett volna visszamennem. A felírt gyógyszerek nemigen segítettek, annyi változás történt, hogy elvarasította a képemet mindkét oldalt (ahol a fertőzés megjelent). Beleőrültem a fájdalomba, ezek után továbbálltunk több maszek b.gyógy-hoz; az első csak kihasznált minket, ehhez azt is hozzátenném , hogy a nyílt sebet nem gyógyította el, mondván, idő kell neki (ha nem ír rá semmit akkor meg főleg -.-). A másodikhoz több hét után mentem el, aki legalább a sebet eltüntette.

Na, végre valami jó is történt. Csak sajnos ez nyom nélkül nem távozik. A két orcámon megmaradtak a sebhelyek( bordós ), ráadásul a többi helyen (nyak, halánték, homlok) az aknék ugyanilyen színű foltjai is. Ezt ne úgy tessék elképzelni, hogy icipici kis tűszúrásnyi foltok, hanem úgy, hogy az arcomnak kb a háromnegyede ilyen undorító vörös(a kettőt együtt nézve). Amúgy meg hófehér bőröm van. Most már nincs akné, mert 40 mg Sotretet szedek (kicsit gyilkos dózis, de muszáj). Több hónapja semmit nem halványodtam, ezért már kétségbe vagyok esve nem kicsit. Most ez ilyen marad örökre???:-((( Ráadásul az egyik arcom a seb miatt besüppedt és nem tudom ,hogy ki fog e egyenlítődni a másikhoz képest...Már teljesen össze vagyok törve, fogalmam sincs mit tegyek. Plasztikai sebész talán?? Vagy valami sebhelyekre való krém? Jó lenne már a megoldást megtalálni, mert így a depresszió kicsinál. Meg hát társaságba menni sem lenne rossz.


Köszönöm, annak aki végigolvasta. KÉREM, hogy csak hozzáértő személye szóljanak hozzá a félrevezetések elkerülése végett.



2014. jan. 30. 11:40
 1/1 A kérdező kommentje:
Valaki, ha tud segítsen :(((
2014. febr. 15. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!