Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, hogy 13 évesen...

Az normális, hogy 13 évesen szopja az ujját?

Figyelt kérdés
Ismerek egy lányt,aki 13 éves és még mindig szopja az ujját.Nagyon kétségbe van esve ,és sokszor is sír emiatt.Csak néhány ember tudja,beleértve engem is.Nagyon szeretnék neki segíteni.Mit lehet tenni ebben az esetben?

2014. jan. 19. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kend be szarral az ujját. :)
2014. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami értelmesebb?
2014. jan. 19. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi bajod az elsővel,az 100% hogy működik! :)

De ha valami értelmesebb kell: Beszélgess vele,biztos stressz vagy hasonló miatt szopja az ujját. Vagy csak mondd neki türtőztesse magát,pár nap múlva leszokna róla.

2014. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

gondolom akkor szokta, mikor kicsit stresszesebb helyzet van vagy esetleg ha unatkozik

én a körmömet rágtam ilyenkor, de én is le akartam róla szokni

nem lehetetlen, de nem is könnyű

nagyon oda kell figyelni magára, hogy ne csinálja reflex szerűen, keressen helyette mást ami "leköti"

először nehéz, hiszen már megszokta, de ha tényleg odafigyel rá, menni fog :)

és ti is szóljatok rá, ha látjátok (persze csak kedvesen)

2014. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

10 éves koromig szoptam a mutattóujjamat, s nem volt stresszes gyerekkorom.

aztán ahogy cseperedtem, szerettem volna festeni a kormomet, de nem lehetett, mert annyira meg voltak puhulva.. ekkor úgy dontottem, hogy inkább ,, a divat´´, s kb. másfél év kellett, mire teljesen rendbe jottek a kormeim...

20/L

2014. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami lelki gondja lehet, és így vezeti le a feszültséget. El kéne vinni őt pszichológushoz.
2014. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 19. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!