Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen káros hatásai vannak...

Milyen káros hatásai vannak annak, ha valaki egy kicsit kövér? Baj ha nem akarok lefogyni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 169 cm és 84 kg. 14 évesen nem lehettem több kb 50-52 kilónál, szóval elég sokat híztam ez elmúlt két évben. De nem akarok fogyózni, szeretek enni, és nem érzem gondnak, hogy kicsit nagyobb vagyok mint az átlag. Szerintetek ez nagy baj?

2013. dec. 18. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kicsit vagy több, hanem sokkal. egy kis plusz nem árt, mert ha lebetegszel, akkor van miből fogynod, de ha sovány vagy akkor meg nincs. ha a hasadon koncentrálódik a zsír, akkor könnyen lehetsz cukorbeteg, általánosságba véve magas lesz a vérnyomásod és egyéb keringési betegségeid is lehetnek.
2013. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szívednek árt,sajnos.Amúgy jó az,ha elfogadod magad és nem akarsz fogyni.Én elfogadom és becsülöm az ilyen embereket,mint te.Nem kötelező lefogyni túlzottan sokat,és rövid határidő alatt,de étkezhetnél kiegyensúlyozottabban is és egy picit kevesebbet is.Kicsit többet,gyorsabban sétálsz,még előbb oda is érsz mindenhova.Szerintem ez így a korrekt.:)

Csak magadnak teszel jót,ha nem hízol tovább és pár kg-t(sokat nem,de egy olyan 5 kg-t) pár hónap alatt le kellene fogynod,és aztán egészségesebb kajákat enni.

Ennyi az egész,nem nehéz.

Sok sikert!

2013. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az a baj ez már ne kis felelsleg. A kis felesleg az 5-8kg plusz. Könnyen lehet hogy hormon probléma miatt hitál meg ennyire, ez nemn járték kezeltesd ki. Azért baj mert ennek lehet következménye, pl cukorbetegség.
2013. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "kicsit kövérség" nem káros, de ez nekem is soknak tűnik egy kicsit. Az ideálisnál 5-10 kilóval súlyosabbnak lenni teljesen rendben van (állítólag az ilyen testalkatú rákosok jobb eséllyel túlélik, mert ugye van miből fogyni, de még nem olyan kövérek, hogy ez is hátrányos legyen az egészségükre - sajna forrást most nincs időm keresni, szóval ezt csak mérsékelten vedd komolyan), de te ennél több vagy.
2013. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így igaz. Lehet,hogy jól érzed így magad,de árt az egészségednek! Lassan ugyan de olyan betegségek alakulnak ki,amik egyenes arányban vannak ezzel a túlsúllyal (cukorbetegség,magasvérnyomás,szív-,érrendszeri betegségek). Ahogy írják ilyen nagymértékű hízás lehet betegség következménye is (pl. pajzsmirigy alulműködés,egyéb hormon betegségek). Nem ártana kivizsgálni! Majdnem 20 kilóval vagy több a kelleténél.
2013. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebből hosszútávon lehetnek olyan gondok, amiket a többiek már leírtak.
2013. dec. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem baj. ha szeretsz kövér lenni, ne fogyj le. én ennyi idősen már bőven 100 kg fölött voltam, most meg 16 évesen 170 kilót nyomok. szeretek enni, és tisztában vagyok azzal, hogy egészségtelenül élek. élj úgy, hogy jól érezd magad! ha ez jelentős hájjal jár, akkor úgy élj!
2013. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!