Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogorvosom azt mondta, hogy...

Fogorvosom azt mondta, hogy csak akkor ad érzéstelenítést, ha nagyon fáj, de én nem akarok odáig sem eljutni. Tényleg káros lehet a magzatra?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor nem betegedtem meg és kiderült, hogy bizony babát várok, rá egy hétre kínzó fogfájás jött rám. Nagyon szenvedtem, nem akartam gyógyszert bevenni se a baba miatt,m végül fogászat lett a vége, mert nagyobb baj, ha állandóan szenvedek, mintha beveszek fél -egy szem gyógyszert. A fogorvosnak mondtam, hogy terhes vagyok, kaptam injekciót, azt mondta olyant ad, amilyent lehet. Nyugi, nem árt, ha muszáj, csak mindenképpen mondd, hogy babát vársz!
2013. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy babát várok, meg látszik is, de ilyet nem mondott, hogy olyat ad, amit terheseknek is lehet. Azért is akarok, mert ahogy hozzányúlt már akkor fájt, minek megvárni , hogy jobban fájjon, talán az ez miatti stressz még károsabb lehet.
2013. aug. 23. 18:18
 3/8 Ananke ***** válasza:
Nekem tömést cserélt ki az orvos,de adott injekciót.Mondta,hogy ez olyan amit adhat,meg nem fog túlzásba esni :) Szerintem ha ez a doki nem akarja megcsinálni menny el máshoz.Se neked,se a babának nem jó,hogy szenvedsz.
2013. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tömést cserélt ki már félidő után jóval, nem adott semmit, pedig mondtam, hogy adjon valamit,mert nem bírom a fájdalmat, végül örülök, hogy nem adott mert nem fájt, és megúsztam a gyógyszert.
2013. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ma voltam fogorvosnál és olyan injekciót kaptam, ami helyben fejti ki a hatását, nem kerül bele a véráramba, így nem is árt a babának. Igaz, gyökérkezelést nem kaptam, csak a 12. betöltött hét után vállalja, de addig kaptam gyógyszeres tömést.

Van terhességre nem ártalmas injekció, de ha röntgent kellett volna csinálni, vagy gyökérkezelést, könnyen lehet, hogy azt egyik orvos sem fogja bevállalni, maximum a szülés után, addig pedig ideiglenes jellegű megoldást alkalmaz.

2013. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiscsillag7906 ***** válasza:

Szia. A terhességem alatt háromszor is voltam fogdokinál. Egyszer húzott egyszer tömött egyszer pedig gyökérkezelt. Mindháromszor adott injekciót. Természetesen tudta , hogy babát várok, hisz mondtam neki,

de azt mondta, hogy nem árt. Azóta 15hós a fiam és teljesen egészséges.

2013. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam többször terhesen fogorvosnál, és mindig kaptam injekciót. Szerintem kérdezz rá még egyszer, hogy nem kaphatnál-e.
2013. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Rá is fogok még egyszer kérdezni, csak tömés lenne egyébként.
2013. aug. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!