Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban pánikbeteg lennék?

Koko980826 kérdése:

Valóban pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Egyszer volt egy pánikrohamom és van egy osztálytársam aki pánikbeteg és amikor elmeséltem neki akkor még nem is tudtam hogy az pánikroham volt csak ő mondta hogy a tüneteim alaplyán,félelem és dühérzésnehéz levegővétel,égett a fejem vagyis gondolom felment a vérnyomásom,remegtem,nem tudtam volna megszólalni.Az osztálytársam szerint pánikbeteg vagyok de orvosnak is meg kell állapítani vagy ez így biztos?

2013. dec. 15. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Panikbetegsegnel nem jelentkezik semmi duhroham. Szerintem csak ideged lettél azert forrt az agyvized
2013. dec. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


Ha 3 tipikus tünetcsoport van (mellkasi-, hasi-, neurológiai pánikroham), akkor LEHET, hogy pánikbeteg vagy, de jobb, ha meglátogatod vele először is a háziorvosodat.


De ha tudod mi volt az oka a félelmednek, ami lehet, hogy csak brutális erővel csapódott le benned, próbáld feloldani magadban, nehogy teletömjenek a gyógyszerekkel. A legjobb, ha megtanulod kezelni a dolgokat, még hasznát is veszed az életedben vele. :-)


(De ez is mind le van írva a cikkben.) ^^

2013. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm
2013. dec. 15. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:

De bizony pánikbetegségnél dühroham is előfordulhat tünetként, millió egy formája van...sajna.

Viszont dokihoz menj el, azaz igen, ezt majd doki állapítja meg, és csak akkor fogják ki mondani, h ha semmi egyéb szervi elváltozást nem találtak nálad, amik miatt még lehettek esetleg nálad ezek.

Egyébként a pánikroham/pánik betegség nem csak egyszeri eset...és szerintem nem kéne egymásnak bemagyarázzátok.

2014. márc. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!