Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le?

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az van, hogy most 70kg és 168cm vagyok. 3 évvel ezelőtt abbahagytam a táncolást, előtte hét évig táncoltam heti 3-4x + egyéb mozgás fajták. Egy éve teljesen leálltam minden mozgásformával. Ma már a légzés is nehezemre esik amikor felmegyek a 20 fokos lépcsőn az emeletre. Mire felérek megszédülök és égnek a térdeim. A hátam és a nyakam is fájni szokott. Sajnos izom összerándulásom van, amin a rehabilitáció és a gázinekciók sem segítettek. Talán azért van ennyi bajom mert hirtelen váltottam ennyire mozgásszegény életmódra. Most újra akarom kezdeni a táncot és sportos-egészséges életmódot akarok. Le szeretnék fogyni 70-ről 55-re. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mivel kezdjem, hogyan és mit tegyek, vegyek, egyek...:) Köszönöm a válaszokat.

A méreteim:

csípő: 111cm

comb: 63cm

derék: 89cm

mell: 99cm

vádli: 41cm

kar: 31cm



2013. dec. 13. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a kalóriabeviteled 10%-al. Ne egyél csokit, sütit, fehérkenyért. Ne igyál cukrozott lötyiket.
2013. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a kalóriabeviteled 10%-al. Ne egyél csokit, sütit, fehérkenyért,fehérlisztből készült dolgokat. Ne igyál cukrozott lötyiket. Amit ehetsz: zöldseg, gyümi, rizs, sovány hús, teljes kiörlésű termékek. Naponta 5ször egyél. Mozogj valamit. Sok sikert!
2013. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a sport és az egészséges táplálkozás együtt a legjobb ahhoz, hogy valaki elérhesse az ideális testalkatot (nem vékony, hanem szép, egészséges, guszta, természetes alkatot)

mivel azonban nincs mindenre idő, energia, ezért már az is jó, ha egészségesen étkezel vagy diétázol.

nekem 34 évesen (160 cm) 8-9 kilótól sikerült megszabadulnom tartósan 3 hónap alatt, változatlan mozgásszegény életmód mellett.

én candida diétába fogtam - mivel kimutatták, hogy elszaporodott a candida bennem. érdekes, mert maga a candida is "kövérít" - érdemes róla olvasnod, akkor megérted, hogy értem ezt.

amúgy nagyon az atkins-re hajaz a módszer... igazából a szénhidrát csökkentésről szól, de közben még az erjesztett, "gombás" élelmiszereket is kizárja. ha végig csinálod, nagyon sok pozitívumot tapasztalsz.

sajnos szinte gyümölcsöt se lehet enni, meg magadnak kell sütnöd, gyúrnod a kenyeret, nagyon sok lemondás, de hihetetlen az eredmény!

(ja, én a vörösbort engedélyeztem magamnak és a tejet is, bár tiltja a diéta. de nekem így is tuti volt. még az évek óta tartó felfázásom is véget ért. komoly!)

ülőmunkát végezek, és hát már elmúltam harminc, szóval azért ez elég jó eredmény, magáért beszél szerintem :)

2013. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D
2013. dec. 15. 20:51
 5/7 anonim válasza:
AKARAT kérdése az egész.:)
2014. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem bevált:

Napi 3L tiszta víz

Reggel: kevés natúr zabpehely(NATÚR= amiben semmi nincs,szó szerint semmi csak zab, se cukor se ízesítő se semmi..)egy pohár tejjel felöntve.

Ebéd: Kb mindegy, de a tésztát kenyeret hanyagold, zsír mehet, sok fehérje(zabból van szénhidrátbevitel)

Vacsora: csak zöldségek, saláta öntet nélkül (én ecetet használok öntetnek)

Edzés: Heti 3 Erősítő, 2 cardio (nyáriszünet van)

Edzés, ha dolgozol: Heti 2 erősítő, 1 kardió

2019. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

21:08 vagyok, a legfontosabbakat kifelejtettem:

0drog

0cigi

0alkohol (ihatsz KEVESET, ha csökkented a zsírbevitelt, de arra azért szükség van. Növényi vagy állati kb mindegy ilyen szinten, de könnyen "lerakódik" ha sokat iszol, mert a szervezeted az alkohollebontással lesz elfoglalva.)

Ja és a 3L víz minimum, főleg nyáron. És max teát igyál vagy kávét, de ezek többnyire vízhajtó hatásúak.

Májva- és zöld tea jó anyagcsere gyorsításra.

Ne egyél semmilyen cukrot, csak gyümölcsből.

2019. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!