Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy narancssá...

Mitől lehet az, hogy narancssárga a körmöm?

Figyelt kérdés
Minden körmöm felső része, körülbelül a felétől valami ocsmány narancssárga színű. Pár plusz infó az, hogy évek óta majdnem mindig festve van a körmöm, 5 évig dohányoztam, de nem voltam az a láncdohányos típus, és körülbelül 3 hónapja hagytam abba a dohányzást. Már egy-két éve van az hogy a körmeim vége halvány sárga színű, de kezdtem "hozzászokni", úgy tudom amiatt van mert mindig festem, és azt írták hogy ha nem festeném ki, akkor idővel lenőne. Most viszont lemostam a körmeimet, és valami hihetetlen csúnya narancssárga színük van. Utánaolvastam a neten, belső mérgezés, epe- és májbetegség miatt lehet ilyen, de nem tudok egyikről se, és semmilyen panaszom nincs. Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

2013. nov. 19. 14:08
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Ne tegyél rá lakkor, a citromlé kifehérítheti. Utánna tegyél rá ricinusolajat. Ha pár hét műlva is sárga, akkor orvos, kivizsgálás.
2013. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. nov. 19. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi betegséged, akkor bizony a lakk okozza. Szoktad bordóval, pirossal, vagy hasonló sötétebb színekkel lakkozni? Ezek szokták igazán befogni. Az első válaszoló jól mondja, tegyél egy pohárba citromlevet, és áztasd benne az ujjaidat néhány percig, vagy ha van otthon citromod dörzsölgesd vele, kiválóan leszedi. Lakkozás előtt pedig használj alapozó lakkot, ez megvédi a körmödet az elszíneződéstől. :)
2013. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt amikor lakkoztam a körmöm, abba is hagytam.
2013. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!