Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pilates gyógyhatás megközelí...

A pilates gyógyhatás megközelíti a jógáét?

Figyelt kérdés

Esetleg vetekszik is vele?

Nem csak az izmokra,hajlékonyságra gondolok hanem mondjuk a belsőszervekre is olyan hatással van, mint a jóga?

Vagy a pilates azért ennyire nem összetett és mélyreható?

Melyik alkalmasabb a gyógyításra, az egészség megőrzésére?



2013. okt. 14. 20:46
 1/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem a jóga. Csináltam mindkettőt, és bár mások dicsérték a pilates tanárt, én nem voltam olyan elégedett a pilates hatásával, mint a jógáéval. Egyébként ott is voltam jó és rosszabb tanárok alatt, ég és föld a különbség.

A jóga pózok arra valók, hogy belső elválasztású mirigyeket, vagy belső szerveket masszírozzanak, mozgassanak, erősítsenek. A pilates - szerintem - csak izommunka. Sokan dicsérik, és alakformáláshoz is pilatest választanak. De gyógyításra - vigyázat, nem mindenki jógázhat, ill. nem mindenki csinálhat minden pózt - nekem a jóga az első és legjobb. Hozzátéve, hogy ha meditáció is van (min. 10 perc óra végén, hulla pózban, vagy ahogy jólesik, légzésgyakorlatokkal, vagy szabadon), akkor még a jóga egyébként is pihentető hatását lehet növelni. Hehe. Kivéve, ha nem azért jógázol, hogy felébredj - de ahhoz más torna is jó. Azt akarom nyögni, hogy bizonyos pózok pihentetőek, mások meg serkentőek. A kundaliniban például megvan a saját gyakorlatsorod, amit kiválasztasz és azt csinálod sokáig (40-80 napig). Szóval, eléggé rugalmas dolog a jóga.

Bocs, órákig tudnék beszélni erről.

2013. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem se, én évek óta pilatesezek, egy ideig jógáztam is mellette, de az már nincs a helyen, ahova járok. s a pilates konkrétan torna, koncentrálós nagyon, de nem fektet akkora hangsúlyt gyógyításra (kivéve a gerincet, hátat, ízületek mozgását), mint a jóga.
2013. okt. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!