A Dr. Lenkei féle vitamint miért akarták betiltani?
A legtöbb táplálékkiegészítő szintetikus anyagokból van.
Például a fennen hirdetett "természetes" Béres csepp egyszerű sók keveréke, amit nyilván úgy hoznak a vegyi üzemből tonnaszám.
Első válaszadó,ennyire hülyeséget ne beszélj már,vitaminmérgezés,tudod te mit beszélsz,ez olyan mintha azt mondanád,hogy vízmérgezés meg oxigénmérgezés.
A gyógyszergyárak akarták csak nem jön nekik össze hálistennek,köcsögök,annyira rühellem őket,az érdekük ne legyél egészséges és a sok buta magyar, ezt kanyar nélkül beveszi,érdekes én évek óta szedem és kicsattanok,minden leletem hibátlan.
Nah akkor én hogy hogy élek?
Olvasd el a Lenkei-Cenzúrázott egészség című könyvét.
23F
"Első válaszadó,ennyire hülyeséget ne beszélj már,vitaminmérgezés,tudod te mit beszélsz,ez olyan mintha azt mondanád,hogy vízmérgezés meg oxigénmérgezés. "
Egy nagyon-nagyon egyszerű google kereséssel megtakaríthattad volna magadnak ezt a buktát. Vízmérgezés létezik, nem is olyan ritka ( [link] hosszútávfutóknál gyakran előjön. Oxigénmérgezés szintén létezik, ha a belélegzett gázkeverékben az oxigén parciális nyomása eléri a ~3 Bart, akkor bizony az oxigén mérgezővé válik ( [link]
És igen, pontosan így van vitaminmérgezés is, például az eszkimóknál elég gyakran jelentkezett, ha sok fókamájat ettek ( [link]
Szóval kérlek, mielőtt hülyeségeket írsz, tájékozódj!
"A gyógyszergyárak akarták csak nem jön nekik össze hálistennek,köcsögök,annyira rühellem őket,az érdekük ne legyél egészséges és a sok buta magyar, ezt kanyar nélkül beveszi,érdekes én évek óta szedem és kicsattanok,minden leletem hibátlan.
Nah akkor én hogy hogy élek? "
Teljesen meglepő módon különbözőek vagyunk, van aki kifekszik egy pohár bortól, van aki meg tud inni egy üveg vodkát is. Te jobban bírod, de van aki nem ennyire szerencsés, nekik komoly bajuk is lehet a vitamintúladagolástól.
A vitamin-és ezáltal tápanyag-hiány sokkal gyakoribb,mint a hipervitaminózis.Ha nem így lenne,az előző válaszoló erről is linkelt volna beszámolót.Vitamin túladagolás csak igen nagy dózis(a Lenkei-félék többszöröse)hosszú időn keresztül történő módszeres adagolásával érhető el,vagy úgy,ha az egyik vitamint eltúlozzuk a többi vitamin rovására.
A fenti kérdés megválaszolására a leghasznosabb elolvasni az említett szerző Cenzúrázott egészség c.könyvét,ami teljesen általános,tehát nem a saját vitaminjait népszerűsíti,viszont annál megdöbbentőbb.
Nem tudok róla, hogy be akarták tiltani.
Szerintem jók, bár én nem szedek Lenkei-féle vitaminokat, mert olcsóbban jutok hozzá a valóban fontos vitaminokhoz (1000 mg C, B-komplex, 4000 NE D) külön-külön, a többit pedig a kajából "veszem fel" paleolit étrenddel. De ha valaki a megszokott módon táplálkozik, annak szüksége lehet az összes összetevőre, mert úgy sokkal rosszabbul hasznosul a bevitt mennyiség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!