Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a következő szöveg,...

Mit jelent a következő szöveg, ideggyógyászati zárójelentésről, eeg-vizsgálatról? Valami nincs teljesen rendben?

Figyelt kérdés

EEG: éber nyugalomban készült eeg felvételen a háttértevékenységet 6-7 Hz-es teta dominantia adja, időnként a hátsóbb régiók felett 8-9 Hz-es alpha aktivitás. Féltekei asszimetria nincs. Körül írt focalis eeg elt. nincs. Hyperventillatio végén 2 alkalommal jelentkezett rövid 1s időtartamig gen. minden elvezetésben mutatkozó meredek alpha paroxismus, oldal tulsuly nélkül. Fotostim-provokaló hatás nélkül.

Vél: enyhe fokban lassubb háttér tevékenység, focalis eeg elt. nélkül. Hyperventillatio után 2 alkalommal jelentkező paroxismalis tevékenység. efinitiv görcs tev. nem volt.

24 h-s alvásmegvonás után készült eeg felv.: éber és felületes I. mélységi alvásban. Úgy ébren, mind szendergésben fiziológiás eeg minta mutatkozott,

- terhelés alatt fotostimulatio/ ill. a felvétel vége felé éber szakaszban egy alkalommal jelentkezett meredekebb aktivitás paroxismalis jelleggel. Az első éber felvételhez képest a terhelés újabb novumot nem hozott. definitiv eeg jelek nem mutatkoztak.


2009. nov. 2. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem monden ok. Van néhány dolog, amiben nem vagyok én sem biztos a szövegben, de szerintem ez okés diagnózis.

Amúgy legközelebb kérdezd mikor a kezedbe adják, h mit jelet.


Én azt szoktam, h anem értem, h utána ne kelljen vadásznom mi micsoda.

2009. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez egy majdnem teljesen negatív EEG lelet.

A többit annyira nem fejtegetném, mert én inkább MR-ben és CT-ben vagyok otthon

2009. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Miért csak "majdnem teljesen"? Mi az, ami nem teljesen, és az mivel jár a mindennapi életben?

(Régi, gyerekkori lelet.)

2009. nov. 2. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!