Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire jelentkezhetne...

Mennyi idő mire jelentkezhetnek az agyrázkódás tünetei? (lent szöveg)

Figyelt kérdés
Tegnap elég csúnyán lefejeltem a radiátort mert épp hajoltam le és meglöktek. 1éve volt agyrázkódásom, kórházba is voltam vele :S de akkor másnap reggel jelentkeztek a tünetek.(fejfájás, szédülés, hányiger)Most fáj nagyon ott ahol beütöttem és naon gyengének érzem magam, a hányinger és a szédülés most nincs. Nemtudom mit csináljak.. most menjek el orvoshoz? szerintetek? :S
2009. máj. 8. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább menj el, esetleg feleslegesen, minthogy a dokiknak kevés idejük legyen segiteni neked. Az állapotod megfigyelése és az orvos vizsgálata a lényeg, mert az ütés becsült mértékéből nem lehet tudni, hogy a fejed és az agyad hogy birta. Nem kell megvárni nagyobb tüneteket.
2009. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha rosszabbodnak a tüneteid, mindenképp menj orvoshoz.

alapvetően az agyrázkódás nem egy veszélyes dolog, csak riasztó. ritka, ha valakinél szövődmények lépnek fel. figyeld magad, nem-e romlik az állapotod. ha elmennél orvoshoz, ő is azt mondaná, hogy figyeld magad, vagy beutal egy kórházba, ahol 1-2 napig megfigyelnek.

nekem is 2x volt már agyrázkódásom, egy enyhe meg egy súlyosabb, és a szomszédban lakóorvos mondta, hogy ezzel kórházban sem csinálnak mást, mint fektetnek pár napig. azt meg otthon is lehet. (ct-t mri-t sima agyrázkódásnál nem csinálnak, mert drága a vizsgálat)

2009. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a gyengeségérzet enyhe agyrázódásoknál is normális, én mind2 esetben nagyon álmosnak éreztem magam, olyan volt mintha be lennék rúgva.
2009. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekm azt mondták az autobalesetemkor,hogy egyek egy joghurtot,ha nem jön vissza akkor ninsc agyrázkodásom. doki mondta,mielött lehurrogtok.
2009. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát most akkor várok, ha rosszabbodik, akkor tuti h elmegyek dokihoz.. remélem nem fog :S a joghurtot is megpróbálom... köszi h írtatok
2009. máj. 8. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!