Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás vagy helyi érzéstelenítő?

Altatás vagy helyi érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szeptember 24én műtenek, ki kell venni a mandulámat :/.. nem tudom eldönteni hogy altatással, vagy helyi érzéstelenítővel kérjem.. :S nagyon félek tőle, ezért én inkább az altatás mellett maradnék.. szerintetek mit válasszak? segítsetek!!!!

köszönöm előre is a válaszokat ! :)



2013. szept. 5. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár én még pici gyerek voltam mikor csinálták, maradandó élmény maradt helyi érzéstelenítésben. Láttam, hogy mivel matatnak a torkomban, a vért, meg az embereket.

Nyilván meg lehet csináltatni így is, lehet, hogy a szemed elé már lógatnak valami elválasztó rongyot, de nem tudom.

Az altatásnak mindig nagyobb a veszélye, hiszen az egy mesterséges kóma.

Szerintem csináltasd helyi érzéstelenítésben, az biztonságosabb.

2013. szept. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A helyi érzéstelenítést választanám. Kisebb a kockázata. Meg én simán bírom a szadi dolgokat, de ilyennél szerintem felesleges az altatás. Ha nagyon parázol beszélj erről az orvossal, hogy mit ajánl. Egyébként altattak már más okok miatt. Az ébredés az után se kellemes.
2013. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mandula műtétet nem "mély",hanem vénás altatásban végeznek,aminek sokkal kevesebb a szövődménye,az ébredés sem olyan szörnyű. Kérd meg az altató orvost mondja el részletesen és döntsél aszerint.

Én például egy ilyen rövid,vénás altatás után úgy érzem,mintha 15 perc alatt órákat pihentem volna.

2013. szept. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :)

..ma voltam vizsgálaton ( vérvétel, röntgen stb.), én már a vérvétel előtt is paráztam, mivel nagyon félek az ilyenektől, sírtam is .. és félek hogyha helyi érzéstelenítővel kérem, akkor ez műtét közben is előfordulhat, és nem tudok közreműködni az orvosokkal :(

2013. szept. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!